Plaadifirmad FatCat Records ja Õunaviks panid seljad vastamisi

Fat Cati ja Õunaviksi TMW ürituse plagu

FOTO: Kuvatõmmis

Plaadifirmad FatCat Records (UK) ja Õunaviks (EE) andsid välja tasuta digialbumi, tähistamaks “FatCat + Õunaviks present” ühist kontsertõhtut Tallinn Music Week 2015 raames.

Mustpeade Maja kahel laval astuvad 27. märtsil üles 8 artisti Eestist ja Inglismaalt, kes kõik ka kogumikul esindatud. Neist tuntuim 1970ndatel tegutsemist alustanud kultusartist ning uue aastatuhande barokkpoppi ja psühhedeeliat miksiva freak-folgi skene ristiema Vashti Bunyan, kes pärast enam kui 30-aastast pausi jätkas muusikuna 2005. aastal, tõukeks koostööalbum “Prospect Hummer” koos Animal Collective’iga. Tänaseks on tal lisaks legendaarsele debüütalbumile “Just Another Diamond Day” (1970) ilmunud veel kaks sooloalbumit, “Lookaftering” (2005) ja “Hearleap” (2014). Võimalik, et see jääb Vashti Bunyani ainsaks kontserdiks Eestis ja nagu ta allpool vastab, on tal siiajõudmise üle väga hea meel.

Teine Ühendkuningriigi artist on noor laulukirjutaja ja muusik C Duncan, kelle esikalbum on samuti FatCati alt ilmumas. Tema muusika on lummav segu harmoonilisest lo-fi folgist ja dreampopist. Laulja ja muusiku Mari Kalkuni tundlikud meloodiad ja ruumilised helimaastikud on inspireeritud eesti luulest, loodusest ja regilaulust. Maarja Nuut on viiuldaja ja laulja, kes pärimusmuusika peadpööritavate mustrijooniste ja luubimasina abil viib kuulajad nõiduslikule helimaastikule. cirkl on uus Õunaviksi artist, kelle 2014 ilmunud debüütalbum on veidral moel toimiv segu RnB’st, indiepopist ja jazzist õrna klassikalise puudutusega. Kogumikul on esindatud ka helilooja Mirjam Tally, kelle muusikat esitab kontserdil ainulaadse koosseisuga trio Una Corda (harf, kannel ja klavessiin). Kago on Õunaviksi kauaaegne artist, kelle plaatidel on primitiivse folkbluusi põhiseid laule, seto rahvalaulude töötlusi kui ka kodust elektroonikat ja ambientseid klaveripalu. Spice Mouse teeb varjamatult nukrat, häbelikku ja naiivsetki lo-fi popi, kus kesksel kohal tema endaloodud sõnad ja fantaasiamaailmad. Ka temalt on oodata sooloplaati Õunaviksi alt.

Kogumiku kujunduse autor on FatCati poolne kuraator Dave Howell. Kasutatud on Jüri Arraku fotot Vaike Lubi 80ndatel ise ehitatud roigasmajast. Tema ja teiste autsaiderkunstnike keskkonnatundlike ehitiste fotod ja videod aitavad kujundada ka kontsertõhtu atmosfääri.

Plaati saab tasuta kuulata ja alla laadida FatCati Soundcloudist ning Õunaviksi Bandcampi lehel. Iga loo alt leiad mõlemal lehel ka artistide pikemad tutvustused. Õunaviksi veebist leiad ka värske ajalehe Mahlapress, kus kõik kogumiku autorid avavad veidi oma tulevikuplaane ja -unistusi.

“FatCat + Õunaviks present” kontserdi pileteid saab osta eelmüügist 8 euroga Piletilevist, kohapeal on hind 10€.

Tagasi üles