Kuna teeme intervjuu telefoni teel, on paslik küsida, kus te praegu olete.
Tegelikult olen praegu Püreneedes perekonnaga suusatamas ja puhkamas.
Mida te üldse Eestist ja eesti kultuurist teate?
Euu, mitte just eriti palju... (naerab) ...siiski, üks põhilisi asju, mida mina ja ilmselt enamik inimesi eestlastest teab, on 2002. aastal Tallinnas toimunud Eurovisiooni võistlus, kuid see on ka kõik. Aga räägi sina mulle, mida ma teadma peaksin...
Võibolla seda, et Eesti on geograafiliselt väga väike riik, siin elab 1,3 miljonit inimest, ning seda, et Eestit peetakse Euroopa IT-sektori laboratooriumiks – e-riik jne. Näiteks on Skype eestlaste välja mõeldud. Samas arvan, et kui Tallinna tulete ja siin ringi liigute, saate kindlasti parema ülevaate.
Milline on teie parim lapsepõlvemälestus, mis tänini jõudu annab, et minna edasi ja teha muusikat?
Üks eredaim mälestus on see, kui koolis käisin. Koolis tegeleti ka hobide ja teiste seesuguste asjadega – tavaliselt peeti selle all silmas jalgpalli või tennist vms. Ma mäletan gümnaasiumist sellist päeva, kui jalutasin läbi kooli ja nägin palju omavanuseid noori, kes tavaliste vaba aja veetmise viiside asemel mängisid hoopis löökriistu, ja see tundus eriti äge. See tundus juba sellepärast huvitav, et tegevuse alge oli kuidagi mitteformaalne, ja see köitis mind väga.
Metronomy viimane album «Love Letters» salvestati analoogstuudios kaheksarealisel lintmakil. Kas usute , et analooghelil ja -muusikal on inimese ajule samasugune mõju nagu analoogfotograafial? MIT teadlased on välja selgitanud, et analoogfotograafia salvestub inimeste pikaajalisse mällu, kuid digitaalne mitte.