T, 28.11.2023

Kino Sõprus kutsub juubeli puhul lugusid rääkima

Hendrik Alla
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kino Sõprus avamine 1955. aastal.
Kino Sõprus avamine 1955. aastal. Foto: Arhitekt August Volbergi kogust; Eesti Arhitektuurimuuseum

Kino Sõprusel on aprillis tulemas juubel. 1955. aastal valminud kino on rõõmustanud vaatajaid tänaseks juba 60 aastat.

Sõprus on aastate jooksul tuntuks saanud kui tõeline väärtfilmide kodu, nõudliku maitsega filmivaataja esimene valik - just selles kinos näeb aasta läbi kõige uuemaid filme maailma hinnatuimate festivalide võistlusprogrammidest - Cannes, Veneetsia, Sundance ja Berliin.

Juubeliaasta puhul käivitab kino ajaloohõngulise ja lõbusa ettevõtmise - Sõpruse lugude jaht.

Kino Sõpruse programmijuhi Tiina Savi sõnul on kino omamoodi maagiline paik.«Kino soliidsete seinte vahel on tunda tuhandeid emotsioone, mida publik siin aastakümnete jooksul on läbi elanud ja see tekitab austust. Suhtume suure lugupidamisega võimalusse pakkuda inimestele värvikaid elamusi ja luksuslikke filme.»

Meenuta ja jaga isiklikke kinoga seotud lugusid!

Kino soovib teha kummarduse oma tänastele ja endistele külastajatele ning tuua päevavalgele erinevad kummalised, lõbusad, kurvad ja hämmastavad lood, mis kino Sõpruse ees, sees ja taga on juhtunud.  Olgu see esimene kohting, naljakas juhtum kinokülastusel, sümpaatne sündmus või hirmutav filmikogemus. Oodatud on kõik kinoga seotud lood, milles peitub isiklik side ja emotsioon. Lugusid võib saata kirja teel, videona või joonistusena aadressile lood@kinosoprus.ee või postiaadressil Kino Sõprus, Vana-Posti 8, Tallinn 10146. Loo juurde palume lisada kontaktandmed, meeleolukamad lood jõuavad kokkuleppel ka kinoekraanile ning lugude autorite vahel loositakse välja tasuta kinokülastusi. Lugusid ootab kino Sõprus kuni 22. aprillini 2015.

Oma meenutusi ja lugusid jagasid PÖFFi juht Tiina Lokk ja lavastaja Roman Baskin. Allpool videod.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles