Kahe saali peale kokku tuli neil aegadel vahest koguni 15 seanssi päevas, pikimad järjekorrad ulatusid Ararati poeni välja, muidugi näidati siis välismaa filme. Meil on käinud näiteks Nikita Mihhalkov, Oleg Jankovski, Andrei Kontšalovski, ka Gina Lollobrigida.
Kõige raskem aeg oli Sõprusele 1990ndate esimene pool, siis polnud isegi midagi ekraanile panna. Vana süsteem oli lagunenud, riik enam filme sisse ei ostnud, uut süsteemi aga polnud. Siis tuli kõik mängu panna, et neid hankida. Tuli tegema hakata kompromisse, sealt ka ööklubi, et kino üleval pidada.
Mõtlen sageli, et küll oleks tore, kui see kino taastaks oma kunagise hiilguse, peasissepääs oleks seal, kus peab, jälle tegutseks kaks saali, mängiks elav muusika… Unistada ju ikka võib?
Ene-Mai Kask, Sõpruse kino direktor aastatel 1975–2002
Seoses Sõprusega meenuvad mulle kõige enam seansid 1990ndate alguses, kui ma olin just läinud õppima Tallinna Pedagoogilisse Instituuti. Mäletan, et Arnold Schwarzeneggeri suure fännina olin mingi ajakirja vahelt saanud uhke «Terminaator 2: kohtupäeva» plakati, kus Arnold istus motikal. Kleepisin selle oma ühikatoa seinale. Vaatasin ja mõtlesin, miks küll see film meie kinodesse ei jõua. Suur oli minu üllatus, kui sattusin järgmisel päeval lugema Jaani kiriku taga afišši, mis teatas, et «Terminaator» on kinno jõudnud. Käisin seda Sõpruses vaatamas kolm korda jutti ja mind absoluutselt ei huvitanud, et seda käiati mingilt täiesti suvaliselt VHSilt nasaalse venekeelse dublaažiga ega läinud mulle korda ka filmi olematu pildikvaliteet. Oli 1990ndate algus ja ruulis ninahäälega vene mees oma kuulsate algussõnadega: Arrnolld Shsvarsnjeeger v filme TJERMINAATOR. Klassika!