Childsi viimase aja suurim kirg on hoopis ooper. 1992. aastal tegi ta seal oma debüüdi koreograafina, aidates Luc Bondyl tuua Salzburgi festivali lavale Richard Straussi «Salome». 1995. aastal järgnes juba lavastajadebüüt, kui Strasbourgi Rahvusteatris tuli välja Mozarti «Zaide». Ainuüksi lavastajana on tal neid kirjas juba kaheksa.
Tema käekirjale on iseloomulik tantsijate kasutamine ja nende kokkusulatamine lauljatega. «Mulle pakub pinget luua ühine kohtumispunkt: mitte nii, et ühed laulavad ja siis teised tantsivad. Ise korraga lavastaja ja koreograaf olles saan ma seda kontrollida ja terviku ise kujundada,» ütleb ta.
Ainult üks asi ei anna rahu. See, et siinne publik näeb küll Childsi ennast, aga mitte tema kõige kuulsamaid tantse. Näiteks «Tantsu», 1979. aastal valminud tunnist, Philip Glassi muusika ja Sol LeWitti videoprojektsiooniga teost, mis alles mõni aasta tagasi tiirutas taastatuna mööda maailma (loe Sirje Keevalliku Mezzo TV-elamust sellest kultuur.postimees.ee). Meieni paraku jõudmata. Ka Lucinda Childsi tantsukompanii tänavune trajektoor läheb meist kaugelt mööda, jõudes lähima kohana välja Berliini.
Minimalistliku nüüdistantsu suurkuju on sündinud 1940. aastal New Yorgis
Aastail 1962–1966 tegutses Judsoni Tantsuteatris
1973. aastal asutas endanimelise tantsukompanii, mis tegutseb tema juhtimisel tänaseni
Olulisemaid tantsulavastusi: «Lihakssaamine» (1964), «Tänavatants» (1964), «Tants» (1979), «Loomulik valgus» (1983), «Neli elementi» (1990)
Külaliskoreograafi töid: Pariisi Ooperi Ballett, Monte Carlo Ballett, Mihhail Barõšnikov ja White Oak Dance Company, Rambert Dance Company, Lyoni Ooperi Ballett
Tuntumaid koostööpartnereid: Philip Glass, John Adams, Robert Wilson, Susan Sontag, Sol LeWitt, Frank Gehry
Ta on lavastanud kaheksa ooperit ja olnud 18 ooperi koreograaf
2008. aastal tegi Patrick Bensard temast dokumentaalfilmi «Lucinda Childs»