iDeal kampaania

Peeter Rebane: see oli elamus!

Ärimees ja filmirežissöör Peeter Rebane ütleb, et tal super hea meel, et sai «Aadama passioonist» osa. 

«See oli fantastlahe elamus. Lendasin selleks spetsiaalselt Londonist Tallinnasse, ma ei kahetse minutitki. Pärdi muusika Kaljuste dirigeerimisel on vapustav ja seda siin saalis ja selle akustikaga kogeda oli täiesti omaette elamus. Wilson oli ka põnev, aga muusika siiski ennekõike.»

Peeter Rebane tunnistab, et teda kõnetasid laval nähtud napid kujundid, sest ka Pärdi muusika on ka pigem vaikus kui kakofoonia. «Nagu öeldakse: vähem on rohkem. Minule arusaamatuks jäi, et mida laval tegid püssimulaažid, mõtlen nendele praegugi. Aga «Aadama passiooni» algus oli oma kujundite vähenduses väga hea.»

Teisipäeva õhtul esietendus Noblessneri Valukojas Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni muusikateatrilavastus «Aadama passioon».

Lavastuse muusikaks on Arvo Pärdi teosed: «Aadama itk», «Tabula rasa» ja «Miserere», mis põimuvad spetsiaalselt selleks lavastuseks loodud uue teosega «Sequentia».

«Aadama passiooni» esitavad dirigent Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester. Peaosades on legendaarne tantsija ja koreograaf Lucinda Childs ning Michalis Theophanous. Eestist osaleb üle 30 näitleja ning teatri- ja tantsukoolide üliõpilase. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles