Kultuurisoovitused

Eesti PEN esitas New Voices auhinnale Berit Kaschani

Berit Kaschan.

FOTO: Repro

Eesti PEN teatas, et esitab PEN International New Voices auhinnale noore luuletaja Berit Kaschani, kelle luuletused paistavad silma humoorika otsekohesuse poolest.

Rahvusvaheline kirjanike organisatsioon PEN annab n-ö uutele häältele pühendatud auhinda välja kolmandat aastat ja selle eesmärk on innustada kirjanikke, kes on oma loometee alguses. Auhind on mõeldud 18-30-aastastele kirjanikele, kelle kirjatööd on juba avaldatud, aga kellel ei ole veel raamatut ilmunud.

Võitjad valib välja PEN Internationali määratud rahvusvaheline žürii, mille koosseisu kuuluvad seekord näiteks sellised autorid nagu Yann Martel ja Olga Tokarczuk. Auhinna suurus on 1000 dollarit. Finaali jõudnud autorite nimed avaldatakse suve lõpus ja võitja kuulutatakse välja oktoobris PENi 81. kongressil Quebecis.

Berit Kaschan on õppinud kirjandusteadust Tallinna Ülikoolis, kus ta kaitses ka magistritöö Nora Ikstena ja Aino Perviku teostest. 2009. aastal sai Kaschan kirjandusfestivali Prima Vista debüüdipreemia «Esimene samm». Tema loomingut on avaldatud ajakirjas Värske Rõhk.

Tagasi üles