R, 31.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vene muusikud helindavad Tallinnas Chaplini suurteost

Tiit Tuumalu
, kultuuritoimetuse vanemtoimetaja
Vene muusikud helindavad Tallinnas Chaplini suurteost
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Noir String Quartet.
Noir String Quartet. Foto: Noir

Pühapäeval, 7. juunil näitab Tallinna Vene kultuurikeskus filmi «Suurlinna tuled», mida elavas ettekandes helindavad Moskva keelpillikvartett Noir String Quartet ja elektroonilise muusika duo Quintenza.

Charlie Chaplini originaalmuusika arranžeerisid keelpillikvarteti jaoks Moskva muusikud Sergei Solovjov ja Danil Dovženko. Pressiteate järgi sooviti viimase sõnul anda originaalmuusikale nüüdisaegne nüanss ja selleks kutsuti kaasa lööma Quintenza. «Nende lähenemine paneb Chaplini muusika 21. sajandi kontserdisaalides just õigesti kõlama,» ütles Dovženko.

«Suurlinna tulesid» on esitatud üle 25 korra, Moskvas näiteks Tretjakovi galeriis, kinomajas ja Prokofjevi muuseumis.

Keelpillikvarteti Noir ja elektroonilise muusika bändi Quintenza muusikud on nii Venemaa kui ka rahvusvaheliste konkursside laureaadid ja tuntud Moskva muusikaülikoolide lõpetajad.

Keelpillikvarteti Noir koosseis kuuluvad Aleksandr Kuzavov, Danil Dovženko, Sergei Solovjov ja Mihhail Zvonnikov. Elektroonilise muusika duo Quintenza koosneb Roman Prosetskist ja Alfredo Nieves Kesadast.

Märksõnad
Tagasi üles