Kumu graafikakabinetis avaneb 13. augustil eesti kunsti klassikute Concordia Klari (1938–2004) ja Peeter Ulase (1934–2008) varase loomingu väljapanek «Teekond iseendasse». Valik kunstnikepaari joonistusi ning pehmelaki tehnikas graafikat toob esile sürrealismi võimaluse Eesti kunstis 1960.–1980. aastatel.
Kumu graafikakabinetis avaneb eesti klassikute Concordia Klari ja Peeter Ulase varase loomingu väljapanek
Peeter Ulase teostele iseloomulik taltsutamatu fantaasia, samuti utoopiline, julge ruumitaju leidis sageli väljenduse joonistustest edasiarendatud töömahukates gravüürides. Tema joonistused kaasinimestest on terased karikatuuri piirimail olevad tähelepanekud.
Concordia Klar oli eriliselt süvenev joonistaja, kes liitis oma teostes kultuuriloo, arhitektuuri ning looduse. Tema loomingu tunnuseks kujunes nõtke musitseeriv naisfiguur avaras ja sugestiivses pildiruumis. See on kunstimaailma, reaalsusest ärapöördumise tähis, aga ehk ka alateadlik autoportree, vastandusena abikaasa jõulisele natuurile. Näitusel on ka Klari pehmelakijoonistusi, ühenduslülisid graafika ning natuurist tehtud joonistuste vahel.
Graafikakabineti väljapanek «Teekond iseendasse» jääb avatuks aasta lõpuni, oktoobris toimuvad Kumu graafikatöökojas pehmelaki (vernis mou) kursused, mille käigus tutvutakse selle tehnika võimalustega ja vaadatakse lisaks teoseid muuseumi kogust. Juhendab Maria-Kristiina Ulas.
Peeter Ulas (1934-2008) Kompositsioon oranži sokiga. 1983–1984. Guašš, pliiats. Eesti Kunstimuuseum
Näituse kuraator: Anne Untera
Näituse kujundaja: Inga Heamägi
Konservaator: Margit Pajupuu