L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Selgusid Eesti Fotokunstimessil osalevad kunstnikud ja galeriid

Janar Ala
, kultuuritoimetuse toimetaja
Facebook
Comments
Paul Kuimeti "Kairo tänav"
Paul Kuimeti "Kairo tänav" Foto: paulkuimet.ee

Tallinna Fotokuu raames toimuva Eesti Fotokunstimessi komisjon valis välja 20 kunstnikku, kelle teoseid saab vaadata ja osta messi põhiväljapanekus oktoobri esimesel nädalavahetusel Telliskivi Loomelinnaku rohelises saalis. Esmakordselt on tänavusel messil esindatud ka galeriid. Tallinna Fotokuu Hooandja kampaanias on hetkel võimalik toetada messi ja fotokuu näituste sündmuste programmi.

Messi põhiväljapanekus osalevad kunstnikud on Dénes Farkas, Triin Kerge, Holger Kilumets, Paul Kuimet, Camille Laurelli, Peeter Laurits, Heikki Leis, Helen Melesk, Andrew Miksys, Marge Monko, Tanja Muravskaja, Neandertali Koobaskool, Ede Raadik, Silvia Sosaar, Liina Siib, Katrin Tees, Anna-Stina Treumund, Tõnu Tunnel, Paco Ulman, Reimo Võsa-Tangsoo.

Lisaks on galeriide sektsioonis esindatud Sigrid Viir ja Krista Mölder (Temnikova & Kasela Gallery), Herkki-Erich Merila (Haus Galerii), Riina Varol ja Kaupo Kikkas (Okapi Galerii) ning Maxim Mjodov ja Kirill Tulin (Uus Vene Kultuur Eestis MTÜ). Galeriid pakuvad külastajatele ekspertnõu ja müüvad kunstnike teoseid, kellega neil on pikaajaline koostöö.

Tänavu juba kuuendat korda toimuv fotokunstimess on Eestis ainulaadne näitus-väljapanek, mis toob vaid üheks nädalavahetuseks kokku Eesti fotokunstnike paremiku. Külastajad saavad lisaks kunsti nautimisele osaleda loengutes ja kohtumistel kunstnikega, küsida infot fotokunsti kogumise ja kodustes tingimustes eksponeerimise kohta ning osta head Eesti kunsti.

“Messile tasub kindlasti tulla inimestel, kes kaaluvad isikliku kunstikogu alustamist, aga oodatud on kõik, kes tahavad saada ülevaadet kaasaegses fotokunstis aktuaalsetest suundumustest,” ütles messi projektijuht Helen Melesk.

Eesti Fotokunstimess 2015 toimub 2-4. oktoobrini Telliskivi Loomelinnakus Rohelises saalis.

Eesti Fotokunstimess 2015 valikukomisjoni liikmed on Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse juhataja Maria Arusoo, kuraator Carmen Ferreyra (USA), Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse projektijuht Kadri Laas, kuraator ja kunstikriitik Hanno Soans ning ajakirja Kunst.ee peatoimetaja Andreas Trossek.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles