Kultuurinõuniku ametikohale Helsingis kandideerib 18 inimest

Soome lipp

FOTO: SCANPIX

Kultuuriministeerium kuulutas tänavu augusti alguses välja konkursi kultuurinõuniku ametikohale Eesti suursaatkonnas Helsingis, kokku laekus tähtajaks 18 avaldust.

Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus ütles BNSile, et kultuurinõuniku valikukomisjon koguneb 14. septembril ja uus nõunik võiks ideaalis tööd alustada novembris.

Kultuuriesindaja ülesanne on eesti kultuuri tutvustamine Soomes, kahe riigi vaheliste kultuurisuhete hoidmine ja edendamine ning kultuuriekspordi arendamine. Kultuuriesindaja lähetus kestab kolm aastat ning töökoht asub Helsingis.

Kandideerimise eelduseks on riiklikult tunnustatud kõrgharidus, soome ja inglise keele valdamine kõnes ja kirjas vähemalt tasemel B2, töökogemus kultuurikorralduse alal, väga hea Eesti kultuuriruumi, -inimeste ja -institutsioonide tundmine, samuti väga hea suhtlemisoskus ja -julgus, algatusvõime ning organiseerimisoskus.

Kultuurinõuniku ametikohale kandideerijatelt oodati 28. augustini motiveeritud avaldust ning kinnitust vastamisest nõuetele, mis on teenistusse asumiseks sätestatud avaliku teenistuse seaduses ning välisteenistuse seaduses, samuti elulookirjeldust, kõrgharidust tõendava dokumendi koopiat, visiooni kultuurinõuniku tööst ja suurimatest väljakutsetest.

Tagasi üles