E, 2.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Muusikapäev tõi kuulajate ette enam kui 1600 esinejat!

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments

Rahvusvahelisel muusikapäeval tunnustati muusikuid ning toimus rohkem kui 200 tasuta kontserti ja lisaprogrammid.

Rahvusvaheline muusikapäev 1. oktoobril tõi publiku ette aukartust äratava hulga esinejaid ja tasuta kontserte. Muusika kõlas nii tavapärastes kontserdisaalides kui ka ebaharilikes paikades, nagu ühistranspordis, tehastes, kontorites, meditsiiniasutustes ja mitmel pool mujal. Kokku astus kuulajate ette enam kui 1600 esinejat, kelle seas olid nii professionaalsed Eesti tippkollektiivid ja -muusikuid kui ka muusikaõppurid ning koorilauljad. Muusikapäev oli tänavuse muusika-aasta üks tähtsündmusi, millele juhtis tähelepanu ka kultuuriminister Indrek Saar, kutsudes inimesi üles kuulama ja avastama enda jaoks midagi uut Eesti muusikast ja muusikutest.

Ühe päeva jooksul kõlas 235 tasuta kontserti. Muusikapäev sai alguse juba varavalges, kui esimesed kontserdid algasid hommikul kell 6.45. Päevale pani punkti kell 19 alanud muusikapreemiate tseremoonia, mida oli kõigil huvilistel võimalik jälgida ERRi otseülekannete vahendusel. Kokku sai sel päeval nautida pea 100 tundi elavat muusikat. 

Eesti Muusikanõukogu president Peep Lassmann jäi toimunuga rahule: «Muusikapäeva toimkond ja kõik esinejad on saanud hakkama millegi sellisega, mida on raske ületada nii mahult kui kunstiliselt tasemelt. Olen kindel, et tuhanded inimesed said ühe vahetu muusikalise elamuse võrra rikkamaks.»

Projektijuht Marili Jõgi peab selleaastast muusikapäeva õnnestunuks, ent sihid uueks aastaks on juba silme ees. «Muusikapäev on haruldane ning äärmiselt võimalusterohke ettevõtmine, millel on sügav eesmärk. On hea meel tunda, et muusikapäev hakkab meie kultuuriruumis oma kohta leidma ning sellest hakkab kujunema omaette märk. Viise, kuidas tõsta inimeste teadlikkust muusikakultuurist on palju ning nii heade partnerite ja muusikutega koostöös on vaid suur rõõm selle nimel pingutada.»

Rahvusvahelist muusikapäeva on ülemaailmselt tähistatud alates 1975. aastast. Muusikapreemiaid on Eestis muusikapäeval välja antud aastast 2002 ning üle-eestiline muusikapäeva kontserdiprogramm toimus sel korral kolmandat aastat, eesmärgiga juhtida tähelepanu muusika tähtsusele meie igapäevaelus. Muusikapäev kutsub muusikaga tutvust tegema ja vahetu kontsertelamuse läbi seda kuulama. 

Muusikapäev on hea tahte projekt, kus muusika tutvustamise eesmärgil ühinevad muusikud ja kontserdipaigad vabatahtlikkuse alusel. Lisainfot leiab muusikapäeva kodulehelt  www.muusikapäev.ee

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles