„Persse pistsin! Võite luubiga kontrollida! Aga mul on krabisevat veel veidi järel. Tahate ka?”
„Te pakute mulle altkäemaksu?”
„Otse loomulikult! Teate, üks tuntud ärimees mõisteti kaheks aastaks vanglasse altkäemaksu andmise pärast. Ajakirjanikel läks hari punaseks, kui nad kuulsid, et mees vabastati kahe päeva pärast. Kuidas te sealt pääsesite, küsisid nad temalt. Ärimees vastas: altkäemaksuga, ikka altkäemaksuga... Kõike head, preili!”
Nils katkestas kõne. Kogu ülejäänud päeva oli ta telefoniga solidaarselt tumm.
Mõjukas nädalalehes ega selle online-väljaandes ei ilmunud ridagi NKK väidetavatest maksuprobleemidest. Aga Nils oli naiivne, kui arvas, et see lugu on unustatud. Ajakirjanik võis hüljata intrigeeriva idee maksupetturi paljastamisest, kuid ei suutnud unustada isiklikke solvanguid, millega teda oli kostitatud.
Pool aastat hiljem ilmus pikem lugu pealkirja all „Kas Nils Koppel kasutab vanu sidemeid oma äri huvides?”. Artikli sisuks oli atraktiivne krunt kesklinnas, millele kaubanduskeskuse ehitamiseks olevat linnavalitsus andnud loa pärast seda, kui Nils oli krundi poolmuidu omandanud kinnisvaraarendajalt, keda tabas krahh just seepärast, et ta oli võtnud pangalt laenu sellesama kinnisvaraprojekti finantseerimiseks, aga paraku ei õnnestunud tal saada linnavalitsuselt ehitusluba kinnistul ehitustegevuse alustamiseks. Pealtnäha keeruline süžee, mille artikli autor lihtsaks resümeeris: käsi peseb kätt.
„Fuck!” erutus Nils, kui ta oli läbi lugenud esimese lõigu. Esiteks, kinnistu oli ta soodsalt omandanud juba kinnisvaramulli lõhkemise järel 2008. aastal, seega neli aasta tagasi. Neli aastat nägi ta vaeva, et veenda ametnikke kaubanduskeskuse vajalikkuses, ja alles pärast seda, kui ta oli leppinud mitme linnavalitsuse seatud tingimusega – näiteks laste mänguväljaku ehitamisega kaubanduskeskuse naabrusse –, oli tema äriprojekti lõpuks aktsepteeritud. Väide, et Nils Koppel kasutab ära vanu sidemeid, oli absurdne, sest Nils ei tundnud isiklikult ainsatki linnavalitsuse töötajat. Kõik need inimesed, kes olid paarkümmend aastat tagasi tema kolleegid, olid avalikust teenistusest juba ammu lahkunud. Kui Nils jõudis artiklit lugedes vihjeteni korruptsiooni ja koguni altkäemaksu kohta („Ei ole välistatud, et Nils Koppeli võimalike mahhinatsioonide vastu tunneb huvi ka prokuratuur.”), tabasid teda tasakaaluhäired. Kogu elu jooksul ei olnud ta mitte ainsagi äriprojekti edendamiseks mitte kellelegi meelehead pakkunud ja sellest hoolimata, ennäe raibet, oli talle nüüd külge kleebitud kurjategija silt!