L, 9.12.2023

Selgusid Betti Alveri debüüdiauhinna nominendid

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mudlum
Mudlum Foto: Liis Treimann

Tänavuse Betti Alveri kirjanduspreemia žürii kuulutas välja 2015. aasta debüüdiauhinna nominendid: Billeneeve luulekogu "Sügis nagu lõppev suhe", Kristjan Haljaku luulekogu "Palavik", Piret Jaaksi lühiproosakogu "Linnalegend", Eero Lattu sõjaromaan "Kaitstud Eesti" ja Mudlumi lühiproosakogu "Tõsine inimene".

Žürii koosseisus olid Pille-Riin Larm, Katrin Raid, Sirel Heinloo, Vahur Afanasjev ja Indrek Ojam. Kirjanik Vahur Afanasjev tõdeb: „Verinoori rabavaid üllatajaid polnud, oli elulähedaste lugude, elukogemuse aasta... Ning kahjuks ka hulgaliselt kirjandust, millest paistis autorite vähene lugemus, ja teraapilist luulet, mille äratrükkimine on suur samm autorile, kuid paigaltammumine inimkonnale.“ Ka kriitik Indrek Ojam tõstab ennekõike esile proosat, nentides, et luules oli tugeva keskmise aasta: „Luules andis tooni see, mis justkui juba pikemat aega tooni annab: proosalisus ja sõnamängud.“

Betti Alveri kirjandusauhinda annab igal aastal välja Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond. Poetessi testamendi kohaselt pälvib selle parim hingedepäevade vahelise perioodi jooksul ilmunud debüütteos luule-, proosa- või draamavallas. Preemiasumma on tänavu kerkinud 1500 eurole ja pärineb Eesti Kultuurkapitalilt. Laureaadi väljakuulutamine ja auhinna üleandmine toimub Betti Alveri sünniaastapäeval, 23. novembril kell 18 Tartu Kirjanduse Majas (Vanemuise 19).

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles