Ilmub raamat Eesti nüüdistantsust

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Janar Ala
Copy
Tantsukogumiku kaas
Tantsukogumiku kaas Foto: Kuvatõmmis

Tekstikogumik “Eesti tantsukunst: nüüd ja →?” on üks hetkeline sissevaade Eesti tantsukunsti, ilma alguse ja lõputa. See on kunstiraamat, mis vaevamata end tantsu, koreograafia, kunsti ja Eesti raamistamistega, liigub erinevatel tantsukunsti sfääridel ja väljadel.

Raamatus kirjutavad nii kunstnikud kui ka teoreetikud, mis loob vaatepunkti liikumise: nii tunnetades, sõnastades tantsu seestpoolt (lähivaade) kui ka analüüsides seda kaugemalt ja võttes arvesse kontekste (üle-vaade). Ka tekstide formaat on varieeruv, leides tantsuraamatust nii ülevaatlikke analüüse kui ka poeetilisemaid tantsualaseid mõtterännakuid.

Et püüda kinni just kõige aktuaalsemaid mõtteid praegusest Eesti tantsukunstist ning seda võimalikult laial skaalal, kogusime kaastöid ka kollektiivse kaasautorluse online-platvormi kaudu. Sinna kirjutatust sai raamatu esimene peatükk, avamäng, mis peaks kajastama kõige värskemaid ja otsejoonelisemaid mõtteid tantsuväljalt ja tantsuvälja kohta.

Raamatu on koostanud Evelyn Raudsepp, kirjutajateks on Liisi Aibel, Henri Hütt, Taavet Jansen, Krõõt Juurak, Kaja Kann, Sylvia Köster, Andrus Laansalu, Evelin Lagle, Kadri Noormets, Madli Pesti, Anu Ruusmaa, Alissa Šnaider, Ingel Vaikla, Kai Valtna, Ele Viskus jt.

Tagasi üles