Kultuurikatla uus Black Box saal lõi oma askeetliku, avara ja inspireeriva ruumiga sündmusele ideaalse ümbruse. Etendust siduvaks liimiks oli helikeel, mis oli igati proportsioonis pealkirjas väljalubatud liitsõnaga moekontsert. Moe – siin on vaid kolm tähte kontserti kaheksa vastu!
Moodi nägi mõistagi ka: kõik artistid laval kandsid Ausi pilveteemalisi, upcycling’u põhimõttel disainitud rõivaid. Ehkki suurem osa elamusi anti edasi istudes, oli kavas ka moeetenduse element, kaks kostüümivahetust ja paar tantsusammugi.
Ausi looming oli väga askeetlik – minimaalses gammas lihtsad pilvemotiivid ja hele-tumeduse mängud. Keha mitte ülemäära eksponeerivad, pigem kaitsvasse kaissu võtvad vormid.
Mood kui nähtus on pillav, ennastimetlev ja väga fassaadlik. Ausi looming aga just kulisside taha jääva maailmaga tegelebki. Kui upcycling’u protsess ülemäärast ilutsemist ei võimalda, tuleb sellest lihtsalt loobuda. Ka Ausi rõivaste kandja soovib ilmselt, et tema rõivaste kaudu esitletav isiksus ja maailmavaade jätaks varju niisama ihaldusväärseks objektiks olemise.
Muusikaline tervik oli võimas, haarav ja vahetu. Lina-itk oli heas mõttes ehmatavaks alguseks, Emer Värgi hiigelekraanilt edastatud videosõnumid aitasid jutustatava loo mõjusamalt inimesteni tuua. Inspireerituna puuvilla- ja tekstiilitööstuse inimvaenulikkusest, mürgisusest ja julmusest avanes kogu etendus mõistagi süngetes toonides, refrääniks «… algab see õudus jälle otsast peale…».
Domineerivale värvingule sekundeeris irooniavarjundiga Jarek Kasari esitatud «muidu mulle elu ei meeldi, kuid täna on ta jumala hea». Tõnis Mägi võimas hääl pani kuulajatel ihukarvad püsti tõusma nii ürgsete ugri-joigude modernsetes tõlgendustes, retsitatiivis kui ka mantraid ümisedes.
Igal näitlejal-lauljal laval oli sujuva kergusega käest kätte käiv roll eeslaulja, ehmataja või disharmoonia tekitajana. Lavatiimi teineteisemõistmine ja võrratu koostöö kandus edasi saali ning lisas igale lendu lastud sõnale, lausele ja mõttele täiendavaid veenvuskraade. Kontserdil oli ka õilis eesmärk – kogu piletitulu läheb Lilleoru Teadliku Muutuse Kunsti Kooli ehituseks.
«Trash to Trend» moekontsert on hingeminev ja ehk lausa maailma avardav elamus igaühele, kes hommikul riided selga paneb ning maiuspala neile, kes tunnetavad ja mõistavad maailma kõige enam kõrvade kaudu.