E, 2.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Selgus Betti Alveri auhinna laureaat

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Lavastuse üks dramaturgidest Piret Jaaks
Lavastuse üks dramaturgidest Piret Jaaks Foto: Raimu Hanson

Betti Alveri debüüdiauhinna tänavune laureaat on Piret Jaaks lühiproosakoguga "Linnalegend" (kirjastus Ji). 

Tartu Kirjanduse Majas toimunud tseremoonial nentisid žürii liikmed, et kuigi kvalifitseerunud teoseid oli 49, siis peamine konkurents preemiale leidiski aset kahe lühiproosakogu, Jaaksi "Linnalegendi" ning Mudlumi "Tõsise inimese" vahel.

Laureaat Piret Jaaks kõneles auhinda vastu võttes, et hakkas lühiproosat kirjutama juba neliteist aastat tagasi. Vahepeal näidendeid kirjutades sai ta sõpradelt tagasisidet, et neis on palju lühiproosale omast - remarke, kirjeldusi ja puänte. "Linnalegend" koosneb lugudest, mis inspireeritud erinevais maailma linnades kogetust.

Betti Alveri kirjandusauhinda annab igal aastal välja Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond. Poetessi testamendi kohaselt pälvib selle parim hingedepäevade vahelise perioodi jooksul ilmunud debüütteos luule-, proosa- või draamavallas. Preemiasumma on tänavu kerkinud 1500 eurole ja pärineb Eesti Kultuurkapitalilt. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles