«EuroEufooria» – sädelev lauluvõistlus Postimehe Kinos

Aarne Seppel
, ajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
«EuroEufooria»
«EuroEufooria» Foto: Kaader filmist

Pühapäeva hilisõhtuni näeb Postimehe Kinos Ermo Säksi filmi «EuroEufooria» (2014), mis uurib Eestiski ülipopulaarse Eurovisiooni lauluvõistluse fenomeni.

Filmi skeptiline autor Ermo Säks sõidab 2013. aasta kevadel Malmösse, et jälgida Rootsis toimuva Eurovisiooni lauluvõistluse fännide elu ja melu. Sõna saavad peokülalised Eestist, Soomest, Rootsist, Norrast, Portugalist, Suurbritanniast, Ameerika Ühendriikidest ja Austraaliast.

Fänluse fenomeni üle arutlevad ka lauluvõistluse staažikas kommentaator Marko Reikop, lauljad Ott Lepland ja Birgit Õigemeel, Eesti delegatsiooni juht Mart Normet jpt.

Koos eesti noormehe Jarmo Siimuga liigub kaamera Malmö Arena lavatagustes, tuues vaatajani eksklusiivset materjali. Siim alustas Eurovisiooni fännina ning oli seitse aastat Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) koosseisuline töötaja.

Postimehe Eurovisiooni-ekspert Verni Leivak on filmist kirjutanud: «Säks veendus kohapeal, et Eurovisioon pole paljudele pelgalt lauluvõistlus, vaid fännid on justkui omamoodi kultuurisaadikud, kel tänu suhtlemisele ja reisimisele avar pilk maailmas toimuva suhtes.»

Postimehe tellijad saavad Postimehe Kino filme vaadata tasuta. Selleks peab olema Postimees Plussi konto, mis on seotud paberlehe tellimusega.

+ Postimehe Kino saavad vaadata ka Postimees Plussi tellijad ja päevapileti ostjad.

Tagasi üles