Kultuurisoovitused

Endlat külastas eelmisel aastal peaaegu 76500 vaatajat

Kõige rohkem publikut kogus mullu Endla suures saalis mängitud Oleg Titovi lastelavastus "Peeter Paan ja valge lind Wendy".

FOTO: Siim Vahur

2015. aastal tõi Endla publikuni 25 erinevat lavastust, nende hulgas 10 uuslavastust. Kokku anti 340 etendust,  millega koguti 76 497 vaatajat. Kõige rohkem publikut ehk 8 901 vaatajat kogus suures saalis Oleg Titovi lastelavastus „Peeter Paan ja valge lind Wendy“, mida mängiti 21 korda. 

Kõige enam mängukordi oli aga Kaili Viidase lavastusel „Kõik naistest“, mis jõudis Endla Küünis ning väljaspool Pärnut publikuni koguni 35 korral ning mis kogus 7 633 vaatajat, olles ka külastatavuselt teisel kohal.

„Oli huvitav ja töömahukas aasta, kus julgesime ka mõõdukaid riske võtta – üle pika aja läksime suvelavastusega üsna kaugele majast välja. Lavastuste palett on piisavalt mitmekülgne ja kokkuvõttes oli aasta ka majanduslikult positiivne. Rõõm on tunda, et publik oma teatrihuviga Endlat toetab ja seeläbi teatritegemist elujõulisena aitab hoida“ on teatri direktor Roland Leesment tulemustega rahul.

2016. aasta kevadhooajal tuleb Endlas lavale viis uut lavastust. 22. jaanuaril jõuab publikuni EMTA lavakunstikooli 27. lennu diplomilavastus, komöödia „Uhkus ja eelarve“, mille tekst on valminud trupitööna ning mille lavastajaks on Mehis Pihla. Veebruaris esietendub Ingomar Vihmari lavastatud Ralf Långbacka tragikomöödia „Olga, Irina ja mina“ ning Enn Keerd toob lavale Korea juurtega ameeriklannast näitekirjaniku näidendi „Valged heteromehed“.

Teatrikuul ehk märtsis jõuab publikuni kunagise endlalase ning praeguse Tartu Uue Teatri kunstilise juhi Ivar Põllu „Öös on asju“, mis põhineb Mati Undi eklektilisel ja mitmetahulisel romaanil. Kevadhooaja viimase uuslavastuse teeb külalisena Ugalast Taago Tubin, kes lavastab Duncan Macmillani „Kopsud“. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles