Tartu Uues Teatris kogus enim publikut «BASKIN»

Heili Sibrits
, kultuuritoimetuse juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartu Uue Teatri värske etenduse «Baskin».
Tartu Uue Teatri värske etenduse «Baskin». Foto: Gabriela Liivamägi

Tartu Uus Teater andis eelmisel aastal nii välismaal kui Eestis kokku 136 etendust.


2015. aastal jõudis Tartu Uues Teatris publikuni 14 erinevat lavastust, nende hulgas 7 uuslavastust. Kokku andis Uus Teater 136 etendust Tartus, Tallinnas, Minskis, Londonis, Aberdeenis, Edinburgh's ja Glasgow's. Tartu Uue Teatri korraldatud etendusi külastas 9365 teatrivaatajat, neile lisandub teatripublik, kes vaatas peapreemia võitnud lavastust «PURE MIND» Minskis teatrifestivalil «2nd Theatre Youth Forum», nelja «Mõtteainese» etendust ja kahte «1987» etendust festivalil DRAAMA 2015, andes viimasele ka festivali publikupreemia, ning «Mikiveri tagi» etendusi Londonis, Aberdeenis, Glasgow's ja Edinburgh's.

Kõige rohkem mängiti märtsis Eesti Teatriliidult Salme Reegi nimelise preemia pälvinud lastelavastust «Siil udus», mis jõudis Tartu ja Tallinna publikuni väikestes saalides 28 korral. Suure saali lavastustest jõudis publikuni enim märtsis esietendunud Renate Keerdi füüsilise teatri lavastus «Põletatud väljade hurmaa», mis lasi publiku saali 21 korral. Enim publikut kogus oktoobris esietendunud Ivar Põllu autorilavastus «BASKIN ehk Nalja põhivormid», mida on tänaseks näinud 1866 inimest 15 korral Tartus ja Tallinnas. Publik kasutas lavastuse nägemisvõimalust ära ideaalilähedaselt jättes tühjaks vaid 2 protsenti kohtadest kõikide etenduste peale kokku. Peaaegu samaväärse tulemuseni jõudis Ivar Põllu suvine rännaklavastus «Odysseia», mille külastatavus oli 96 protsenti. Tartu Uue Teatri lavastuste saalitäituvus 2015. aastal oli 78,5 protsenti. Kõik 2015. aasta publikumenukid on jätkuvalt kavas ka sel aastal - nende hulgas ka suvelavastus «Odysseia», mida on võimalik taas näha 2016. aasta augustis.

2015. aastal tõi Tartu Uus Teater Eesti teatri aastaauhindade jagamiselt Salme Reegi nimelise preemia lastelavastuse «Siil udus» lavastajale Leino Reile, Ants Lauteri nimelise lavastajaauhinna Ivar Põllule ning etenduskunstide ühisauhinna Labürintteatriühendusele G9 lavastuste «Heleaines» ja «Mõtteaines» eest Tartu Uues Teatris. Festivalidelt noppis Tartu Uus Teater publikupreemia DRAAMA 2015 programmis lavastusega «1987» ning peapreemia Minskis toimunud teatrifestivalilt «2nd Youth Forum» Renate Keerdi lavastusega «PURE MIND». Tartu linnakodanikud valisid üheks 2015. aasta Tartu aasta teoks Ivar Põllu rännaklavastuse «Odysseia».

Eesti teatri aastaauhindade nominentide hulka kuulusid ka lavastaja Ingomar Vihmar lavastusega «Zebra» Tartu Uues Teatris ning Renate Keerdi «Põletatud väljade hurmaa» oli üks 2015. aasta kultuuri teo nominente.
Tagasi üles