Nüüd on küsimus selles, kas Treufeldt, selle asemel et tänada Ilvest selle väljaütlemise eest, oleks pidanud küsima talt paar jätkuküsimust. Jah, seda olnuks tal väga raske teha – ta riskinuks vaatajate silmis ebameeldivaks urgitsejaks saada –, sest Ilves oli korduvalt märkinud, et tal on antud teemal raske ja valus rääkida.
Sedasi oli ta muutnud Treufeldti, kui vaadata usutlust inimlikust, mitte ajakirjandustehnilisest aspektist, sama hästi kui relvituks. Need jätkuküsimused olnuks – et asjad ükskord üheselt ja lõplikult selgeks saaksid –, kes on see surnud inimene, kellele ta viitab, ja olenevalt vastusest paluda selgitada loogiliselt võttes topeltpikka rasedust, millest kirjutas Eesti Ekspressi loos «Ieva Kupce saladus» andmeanalüüsiga tegelev Marian Männi.
Lõppude lõpuks, ärgem unustagem, oli ju laste teema – ükskõik, mida keegi üritab siin vastu väita – ikkagi intervjuu peateema, peaküsimus; see, mille peale kogu vestlus oli üles ehitatud; see, mille väga suurt tähtsust Eesti rahvale tunnistas intervjuus mitut puhku ka Ilves.
Teine pool Treufeldti usutlusest oli kantud tuntavast pinge langusest, keskendudes sellele, kuidas tuleb Ilves presidendi abikaasa rolli kõrvalt – ja abikaasa rolli nimetas ta usutluses kõige tähtsamaks, mainides seda isegi enne ema rolli – toime oma tööga Riias ning mida kätkeb endas küberjulgeolek ning kuidas tal on edenenud töö endistes Nõukogude liiduvabariikides.
Seda, et peaküsimuse pinge oli maas ning vestlus kulges muretumalt, ehkki saate esimese poolega võrreldes palju ebahuvitavamalt, tõdes ka Treufeldt, kes tunnistas, et tal on Ilvesega palju kergem rääkida kui presidendiga. Tõsi, tema üle-eelmise aasta lõpu intervjuu president Ilvesega hiilgas kõige muu kui inimliku soojusega ning paistis rohkem silma puiselt kohustusliku ja peategelast isegi tüütava rollimänguna.