Interaktiivne! Nüganen avab Linnateatri lavataguseid saladusi

Elmo Nüganene

FOTO: Eero Vabamägi

Täna tähistab Tallinna Linnateater 50. sünnipäeva. Palju õnne!

Tegime Linnateatrist videomängu! Kliki hiirekursoriga nooltel, avasta Linnateatrit ja kuula, mida Elmo Nüganen selle kohta räägib. Pildil saad ringi vaadata seda kursoriga lohistades või klaviatuuri nooleklahve kasutades. 

;

Tallinna Linnateater koosneb 16 omavahel ühendatud keskaegsest majast. See ainulaadne hoonetekompleks peidab endas kõike teatritegemiseks vajalikku: kaasaegseid mängusaale, töökodasid, publikuruume, kontoriruume, kohvikut, restorani ja palju muud. Mis toimub aga neis ruumides, kuhu tavaliselt teatrikülastajal pääsu pole, seda näitab Postimehe lugejatele tehtud ekskursioonil peanäitejuht Elmo Nüganen.

Mis toimub 15 minutit enne «Krabati» etendust lava taga? Kui tihti käivad näitlejad saunas ja kus asub Tallinna Linnateatri saun. Lisaks näitab Elmo Nüganen, kust tema käib Põrgulava etendusi  ja etendusele tulevaid inimesi piilumas.

Kurikuulus tahvel, kust legendi kohaselt saavad näitlejad teada oma uued rollid.  Elmo Nüganeni kinnitusel õpib uus inimene Tallina Linnateatri majades orienteeruma umbes kahe kuuga. «Siis ei ole enam vaja mõelda, et kuidas ühest kohast teise kõige lühemat teed pidi jõuab.»

Elmo Nüganen piilub Kalju Orro garderoobi ja avastab, et see on liiga korras. Kellega Kalju Orro jagab garderdoobi ja kui tihti ta vahetab fotonäitust ses pisikeses ja hubases gardeoobis, seda saab teada videost. 

Tallinna Linnateatri grimmituba, kus selgub, et näitlejatele on grimm juba tehtud ja alnud on.....

Järgnevast  videost saab teada, miiks Elmo Nüganeni arvates Tallinna Linnateatri Taevalava, mis ainsana on ehitatud teatrisaaliks, toolid ei ole head. 

Elmo Nüganen räägib loo, kuidas ehitusmehed seifi jaoks seina auku raiusid ning avastasid väärtusliku leiu. 

Linnateatri kohvik oli algselt mõeldud ainult teatri töötajatele.

Linnateatri suur saladus ja uus unistus!