Uurida ja süveneda, mida tähendab, et Sergo mängib Eesti näitlejana juba kolmandat hooaega Londoni teatrilavadel, tuua võrdlusi, luua taustsüsteem – ei. Lihtsalt, Sergo Vares asub ühel laval mängima koos Cumberbatchiga. Otsitakse suuri edulugusid ja nii puhutakse väikesed asjad suureks või räägitakse hoopis aiaaugust aia asemel.
Näiteks kui ma üritaks Saksamaal tõepoolest läbi lüüa, siis ma ei istuks praegu siin ega ajaks teiega mõnusasti juttu, vaid elaksingi seal. Ja kui mul tõesti oleks millestki rääkida, siis küllap ma ka räägiksin. Ühe-kahe võttepäevaga sutsudest või kümne võttepäevaga telefilmist pole nagu väga mõtet. Tuleb vahet teha, mis on mis.
Selle intervjuu te siiski annate.
Selle annan, ja mõne kindlasti veel, sest ehk saan ma sel moel veel kuidagi kaasa aidata, et inimesed «Perekonnavalesid» kinno vaatama tuleksid. Muidu aga, kui mul on midagi maailmale ütelda, siis püüan seda oma tööde kaudu teha. Pole sõnu nii väga tarvis. Kogu aeg pildil olla samuti mitte. Muidu muutudki selle orjaks. Mis siin Eestis võib väga kergesti juhtuda ja ongi juhtunud.
Filmist «Mina ja Kaminski» oleks põhjust ikka rääkida, kuigi ka see roll pole seal just kõige suurem. Režissöör Wolfgang Becker, sama mees, kes tegi «Good bye, Lenini».
Sellest oleks, kuigi «Polli»-laadset rolli seal tõesti ei ole. (Tuisk mängib selles pimedat maalijat Kaminskit tema noores põlves, kes ilmub ekraanile mustvalgetel fotodel ja kroonikakaadrites – T. T.) Aga see on tähtis mulle endale. Teha koostööd selliste meestega nagu Becker ja operaator Jürgen Jürges («Hirm närib hinge seest», «Jõhkrad mängud»), filmida Beckeriga kahekesi New Yorgis 8-millimeetrise kaameraga partisani kombel… Ja kui see on veel loominguline kokkusaamine, mitte kuiv professionaalne ärategemine… siis see on suur asi. Mul on hea meel, et see film hakkab maist ka Eesti kinodes jooksma.
Loodetavasti läheb mais-juunis jälle võteteks, saksa film, seekord üks peaosadest ja tegelane jääb lõpuks elama. Ma olen õnnelik.
«Perekonnavaled» on kinoekraanidel reedest.
39-aastane (filmi)näitleja
2000–2005 Vanemuise teatri ja 2005–2012 NO99 teatri näitleja, 2012. aastast vabakutseline
Filme: «Kõige kallim õde» (2016, esilinastumata), «Mees ja naine» (2016, esilinastumata), «Perekonnavaled» (2016), «Tschiller: Off Duty» (2016), «Mina ja Kaminski» (2015), «Roukli» (2015), «Nullpunkt» (2014), «Deemonid» (2012), «Idioot» (2011), «Polli päevikud» (2010), «Mina olin siin» (2008)
2014. aastal sai Bruno O’ya nimelise noore filminäitleja auhinna