Renate Keerd tembutab jälle

Heili Sibrits
, kultuuritoimetuse juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Renate Keerd
Renate Keerd Foto: Erakogu

Renate Keerd paneb uuslavastuses KOON füüsilist teatrit tegema draamanäitlejad.

10. märtsil esietendub Tartu Uues Teatris Renate Keerdi uuslavastus “KOON”. “KOON” on vabakutselise lavastaja ja koreograafi Renate Keerdi kolmas lavastus Tartu Uues Teatris. Seekordses lavastuses ei tee kaasa tema füüsilise teatri trupi Kompanii Nii liikmed, vaid Uue Teatri draamanäitlejad Katrin Pärn, Piret Simson, Janek Joost ning Helgur Rosental. Lavastus “KOON” on ikka renatekeerdilikult füüsiline, kuid seekord kasutatakse ka eesti keelt.

Lavastaja Renate Keerdi sõnul on uuslavastus “KOON” metafüüsiline ja mitteasjalik kudum üsnagi etteaimatavast, kuid jätkuvalt intrigeerivast inimeseloomast. Paradoksist, mis taasloob end igapäevaselt uuesti ja millest on võimalik ammutada lõputult ja armastusega. 

Renate Keerd pälvis äsja oma 2015. aasta loomingu eest Tartu kultuurpreemia Kultuurikandja laureaadi tiitli. Tema lavastus “PURE MIND” võitis 2015. aastal rahvusvahelisel teatrifestivalil Minskis festivali Grand Prix.

Uuslavastust “KOON” mängitakse alates 10. märtsist Tartus ning aprilli lõpus antakse etendusi ka Tallinnas Kanuti Gildi SAALis. 

---

Tagasi üles