Rakvere Teater jagas kolleegipreemiaid

Kolleegidelt lavastajapreemia saanud Üllar Saaremäe ja parimaks kunstnikuks tunnistatud Kristi Leppik

FOTO: Rakvere Teater

Rakvere Teater tähistas oma 76. sünnipäeva ja nagu tavaks saanud jagati  kollegipreemiaid möödunud aasta silmapaistvamate tegude, rollide ja saavutuste eest. Toomaks esile 2015. aasta tublimaid töötajaid toimus teatrisisene küsitlus, mille tulemusena sai traditsioonilise raudnaela omanikuks 9 kolleegide tähelepanu väärinud inimest/tegu.

Kolleegide hinnangul on 2015. aasta tööde põhjal parim naisnäitleja Natali Lohk, rollide “Maailma parim küla” Tuirevi Hillikaineni, „Põhjas” Nataša ning „Hansuke ja Greteke“ nii Nõia, Võõrasema kui Haldjas eest .

Parim meesnäitleja on Toomas Suuman keda hinnati „Sina maga, mina pesen nõud“ John Andressoni, „Romaan” osaleja, „Maailma parim küla” Talumehe ja Juliuse ning „Põhjas” Kostõljovi rollide meisterlikkuse eest. Parim lavastaja on „Buratino” ja „Hansuke ja Greteke” la­vastanud Üllar Saaremäe.

Parima kunstniku preemia võitis lastelavastustele „Buratino” ja „Hansuke ja Greteke” kujunduse loonud Kristi Leppik.

Parimaks etendust teenindavaks kolleegiks tunnistati inspitsient-rekvisiitor Aune Kuul, parimaks teenindajaks Külliki Koulen, parimaks lavastust ettevalmistavaks töötajaks lavastusala juht Tiit Kalm ning parimaks korraldajaks projektijuht Mari Rohtla.

Juba mitu aastat antakse preemia ka kategoorias “Lihtsalt imeline”, millega tunnustatakse laulu - ja tantsujuhte, heli - ja vidokujundajaid. Seekord pälvis selle Tarmo Kesküll lavastuse „Romaan” muusikalise juhtimise eest.

Tagasi üles
Back