P, 26.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ECM andis välja Tõnu Kõrvitsa autoriplaadi

Heili Sibrits
, kultuuritoimetuse juhataja
ECM andis välja Tõnu Kõrvitsa autoriplaadi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tõnu Kõrvits
Tõnu Kõrvits Foto: Liis Treimann

Saksa plaadifirma ECM andis välja Tõnu Kõrvitsa autoriplaadi «Mirror». 

Saksa plaadifirma ECM andis välja Tõnu Kõrvitsa autoriplaadi «Mirror». Verivärskele plaadile on salvestatud Tõnu Kõrvitsa «Peegeldused tasasest maast» segakoorile ja tšellole, «Labürindid» keelpilliorkestrile, «Tasase maa laul» häälele, kandlele ja keelpilliorkestrile (seade Veljo Tormise samanimelisest laulust), «Seitsme linnu seitse und» tšellole, segakoorile ja keelpilliorkestrile, «Viimane laev» meeskoorile, suurele trummile ja keelpilliorkestrile (seade Veljo Tormise samanimelisest laulust) ning «Laul» tšellole ja keelpilliorkestrile. Kõrvitsa muusikat esitavad plaadil tšellosolist Anja Lechner, laulja Kadri Voorand, Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor Tõnu Kaljuste juhatusel.

Foto: plaat

Kolm plaadil olevat teost – Tõnu Kõrvitsa «Laul», «Labürindid» ja «Seitsme linnu seitse und» – tulevad ettekandele kolmel lihavõttekontserdil Norras, mis on ühtlasi ka plaadiesitluskontserdid: 20. märtsil Tønsbergi toomkirikus Kongsbergis, 21. märtsil Gjøviki kirikus Ringsakeris ja 22. märtsil Frogneri kirikus Oslos, esitajateks Norra Kammerorkester, Norra Solistide Koor ja Anja Lechner (tšello).

Samuti on neil kontsertidel kavas ka Brett Deani «Carlo», Carlo Gesualdo/Erkki-Sven Tüüri «O Crux» ja Arvo Pärdi «Adam’s Lament». Kontserte juhatab Tõnu Kaljuste.

Järgmise nädala lõpus, 27. märtsil kuuleb Kõrvitsa muusikat juba Carnegie Hallis New Yorgis, kus ettekandele tuleb 12-osaline segakooriteos «Canticle of the Sun» («Päikeselaul»), esitajaks Lõuna-Mississippi Ülikooli Muusikakooli koor (University of Southern Mississippi Southern Chorale) Gregory A. Fulleri juhatusel. Teose esiettekanne toimus möödunud aasta oktoobris sama kollektiivi poolt Mississippis USAs. Ülikoolikooride showcase’il astuvad üles ka Iowa State Singers, New Mexico State University Singers ja Tarleton Chamber Choir, kelle mitmekesistes kavades leiab ka Arvo Pärdi muusika.

Märksõnad
Tagasi üles