Semper, Ojasoo ja Eplik teevad Saksamaal lavastust

Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper Avignonis.

FOTO: NO99

Laupäeval, 19. märtsil esietendub Hamburgis Shaw näidend «Pygmalion», mille Thalia teatris on lavale seadnud Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper. Lavastusele teeb muusika Vaiko Eplik.

George Bernard Shaw näidendit on 20. sajandi algusel mitmeid kordi ka Eestis lavastatud, kuid eelkõige tuntakse seda teksti muusikalina «Minu veetlev leedi». Shaw näitemängu ja muusikali «Minu veetlev leedi» libreto tegevusliinid on peaaegu identsed.

«Pygmalion» on Tiit Ojasool ja Ene-Liis Semperil juba neljas töö Thalia teatris, eelmise aasta aprillis esietendus nende versioon Peter Handke näidendist «Tund, mil me üksteisest midagi ei teadnud» («Die Stunde da wir nichts voneinander wussten»), mis võeti kriitikute poolt vastu vägagi positiivselt. Lavastust «Tund, mil me üksteisest midagi ei teadnud» on võimalik Hamburgis vaadata ka sel kevadel ning juunis mängitakse seda ka rahvusvahelisel Hollandi festivalil Amsterdamis, kus näeb innovatiivseid ja atraktiivseid teatrilavastusi, ooperit, aga ka filme ja popkunsti.

Tagasi üles