Eesti Filharmoonia Kammerkoor Rahmaninovi suurteosega turneel Itaalias

Eesti Filharmoonia Kammerkoor Rahmaninovi suurteosega turneel Itaalias FOTO: Kaupo Kikkas

Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) alustas täna turneed Itaalia suurlinnades, kus Kaspars Putninši juhatusel toimuvad kontserdid olulistes kontserdisaalides ning ajaloolistes hoonetes.

3. aprillil anti esimene kontsert Firenze Pergola teatris, 4. aprillil esinetakse uhke gooti arhitektuuriga Siena Toomkirikus ja 5. aprillil Rooma La Sapienza ülikooli aulas, mis on üks olulisemaid kontserdipaiku Roomas.

Kõigil kontsertidel tuleb ettekandele Sergei Rahmaninovi „Koguöine jumalateenistus“ op 37 (1915), mis on üks armastatumaid ja ainulaadsemaid suurteoseid vene liturgilises muusikas. Huvi selle teose ning EFK esituse vastu on olnud läbi aastate suur ning EFK-d on kutsutud just seda teost esitama erinevate dirigentide käe all väga paljudele festivalidele ja kontserdisaalidesse, sh ka BBC Promsile Royal Albert Halli Londonis. Viimati esitati Rahmaninovi suurteost aasta tagasi Põhja-Itaalias, Meranos ja Bressanones.

EFK on selle teose salvestanud ka plaadifirmale Harmonia Mundi (2004) ja tänaseks on plaat kogunud tuntust terves maailmas.

Seekordse turnee korraldaja on kammerkoori kauaaegne välispartner Itaalias agentuur Internationale Musica.

Tagasi üles
Back