Klassikatähed 2016 galakontsert täna õhtul

Kirke Ert
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Klassikatäht 2016 on pianist Sten Heinoja
Klassikatäht 2016 on pianist Sten Heinoja Foto: Kristel Üksvärav

Täna õhtul toimub Estonia kontserdisaalis konkursi «Klassikatähed 2016» galakontsert, kus astuvad üles võitja pianist Sten Heinoja, finalistid pianist Kristiina Rokashevich ja tšellist Silvia Ilves ning Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Olari Eltsi dirigeerimisel. 

Tänavuse konkursi võitja Sten Heinoja lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveriosakonna prof. Ivari Ilja juhendamisel 2015. aastal cum laude.

Sten on edukalt esinenud paljudel konkurssidel nii Eestis kui ka välismaal. 2014. aastal võitis ta VIII Eesti Pianistide konkursi, pälvides lisaks viis eripreemiat, sh võimaluse soleerida koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Lisaks konkurssidele annab Sten ka regulaarselt kontserte. Ta on üles astunud Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Suurbritannias ning USA-s. Alates 2015. aastast õpib Sten Londoni kuninglikus muusikakõrgkoolis Royal College of Music, kus talle võimaldati täisstipendium magistriõppe läbimiseks. 

Rohkelt tähelepanu ja toetajaid ning uusi muusikasõpru leidnud telesaade on lennutanud klassikalise muusika taevasse kaks säravat tähte: venna ja õe tšellist Marcel Johannes Kitse (võitja 2013) ja viiuldaja Katariina Maria Kitse (võitja 2014) ning rikkaliku plejaadi teisi noori andekaid muusikuid, kes telekontsertide vahendusel on jõudnud publiku südamesse.

Galakontsert algab kell 19.00

Tagasi üles