Selle peale võib mürki või vastumürki võtta, ma olen kindel, et [...] Austria kaasaegses kirjanduses on esile kerkinud proosatalent, kellest me veel palju kuuleme. Nii avaldas austust Georg Büchneri preemia laureaat Josef Winkler noorele autorile, kelle sulest on äsja ilmunud «Die Welt ist meine Innerei» (2012, «Maailm on minu sisikond») – lummav sõnade ja piltide, armastuse ja karmuse poeetiline ja meeleline süntees maailma ilust, valust ja kaduvusest.
Tellijale
Lagunemise esteetika
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kirjanik. Kooloni armastaja. Fotokunstnik. Nii määratleb end visiitkaardil reisiraamatu autor, 1989. aastal Grazis sündinud ja fotokunsti õppinud Valerie Fritsch. Ära olevat tal ununenud tema jaoks üks äärmiselt oluline olemisviis: reisija. Õigemini maailmarändur, kes kuus kuud aastast on teel maailma eri paigus, eelkõige Aafrikas. Maailma ei vii teda tahtmine põgeneda või midagi muuta, vaid soov muuta iseennast, jääda oma mõttetegevuses mobiilseks, vabaneda (mõtlemis)harjumustest, koguda uusi impulsse ja pildimaterjali. Sinna viib teda tõeliselt rändlinnulik, sissekodeeritud rahutus, sest maailm on tema sisikond.