VAT Teatris jõuab lavale Indrek Hargla kõhedusdraama

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Indrek Hargla

FOTO: Eero Vabamägi

27. aprillil kell 18 jõuab Rahvusraamatukogu Tornisaalis publiku ette Indrek Hargla kirjutatud verivärske kõhedusdraama „Varjuprohvet”.

Aare Toikka lavastatud "Varjuprohvetis" mängivad Liisa Pulk ja Margo Teder (fotol) ning Martin Kõiv.

FOTO: Siim Vahur

Indrek Hargla uus müstiline lugu "Varjuprohvet" pakub vaatajale põnevust, mõistatamist ja kaasaelamist kummalisele loole.

Kui Alfred Hitchcocki ikoonilises filmis "Psühho" jõuab kuriteo sooritanud neiu ähvardavasse motelli, siis "Varjuprohvetis" jõuab üks müstiline rändur kummalisse majja maailma veerel. Loo üheks läbivaks tegelaseks on õuduskirjanik.

Autor Indrek Hargla: "Näidend "Varjuprohvet" on lugu mehest, kes on kogu elu välja mõelnud valesid. Ta on kirjanik ja tõmbunud maailmast eemale, et lõpetada oma romaan prohvetist. Koos oma sekretäriga elab ta üksildases maamajas, keset lumiseid metsasid. Tal on jäänud kirjutada veel viimane peatükk, kui juhus toob tema ukse taha mehe, kellel on anne paljastada valesid. Ja veel on see lugu naisest, kes armastab valesid."

Lavastaja Aare Toikka: "Loo pealkirjaks olev liitsõna "varjuprohvet" viitab saladusele. Soov tulevikku kiigata on inimesele omane ja mida tumedam tulevik, seda enam närvikõdi." Lavastaja hinnangul sobib näidendi sündmustik Rahvusraamatukogu Tornisaali nagu valatult.

Mängivad Liisa Pulk, Margo Teder ja Martin Kõiv, lavastuse kunstnik on Kaspar Jancis ja valguskunstnik Sander Põllu. Lavalise liikumise on seadnud Tanel Saar ja muusikalise kujunduse tegid Peeter Rebane ning Aare Toikka.

VAT Teatri uuslavastust „Varjuprohvet” saab pärast esietendust vaadata sel kevadel veel vaid 8 korda – etendused toimuvad ajavahemikus 28. aprillist kuni 14. maini.

Tagasi üles