P, 29.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tänavune Liivi luuleauhinna laureaat on teada

Heili Sibrits
, kultuuritoimetuse juhataja
Tänavune Liivi luuleauhinna laureaat on teada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Luuletaja, tõlkija ja filosoof Mart Kangur võitis tänavu riikliku kultuuri aastapreemia.
Luuletaja, tõlkija ja filosoof Mart Kangur võitis tänavu riikliku kultuuri aastapreemia. Foto: Peeter Langovits

30. aprillil, Juhan Liivi 152. sünniaastapäeval, anti Liivi Muuseumis Mart Kangurile üle Liivi luuleauhind luuletuse eest „tahaks eesti liivini lahti võtta.”

Žürii esimehe Jüri Kolgi sõnul iseloomustab Kanguri luulet obsessiivsus ja kirglikkus, samas oskus näha suuremat pilti, mis on äärmiselt liivilik. Liivilikkuses on omakorda palju hea luule universaalseid omadusi. Luuletaja, filosoof ja tõlkija Mart Kangur (1971) on avaldanud luulekogud „Kuldne põli” (2009) ja „Kõrgusekartus” (2015) ning proosakogumiku „Jaak Rand ja teisi jutte” (2005). Ta on pälvinud aastal 2005 Alveri debüüdipreemia ning 2010 ja 2016 Tallinna Ülikooli kirjandusauhinna.

Teisteks nominentideks olid tänavu Piret Bristol, Kaur Riismaa, Nadii Mush, Jaak Jõerüüt, Heljo Mänd ja Eve Toomist. Žüriisse kuulusid peale mulluse laureaadi Jüri Kolgi Mart Velsker, Jüri Talvet, Janika Kronberg, Reet Kruup, Helen Paju ning Tanar Kirs. Statuudi järgi pälvib Liivi luuleauhinna eelmisel kalendriaastal  trükis esmailmunud silmapaistev luuletus, mis kannab endas liivilikku vaimsust.

Märksõnad
Tagasi üles