Mängufilm «Ema» esilinastub Suurbritannias

Kadri Kõusaar

FOTO: Vitamin K Film

Kadri Kõusaare kolmas mängufilm «Ema» esilinastub Suurbritannias Edinburghi rahvusvahelisel filmifestivalil. Festival kirjeldab programmis «European Perspectives» esitletavat filmi kui «süsimusta koomilist pärli Eestist». 15.-26. juunil toimuval festivalil kohtub publikuga ja pressiga filmi stsenarist Leana Jalukse.

70. juubeliaastat tähistav festival on maailma vanim järjepidevalt tegutsenud filmifestival, mille missiooniks on rahvusvaheliste kinopärlite ja talentide avastamine ja tutvustamine. Selle aasta «Euroopa perspektiivid» koondavad endas valikut parimatest uutest mandri-Euroopas valminud filmidest. «Emaga» samas kategoorias esitletakse veel näiteks Florian Gallenbergeri filmi «The Colony», mille peaosades astuvad üles Emma Watson ja Daniel Brühl, ning Rúnar Rúnarssoni draamat «Sparrow».

Mängufilmi «Ema» rahvusvaheline esilinastus toimus aprillis New Yorgis Tribeca Filmifestivalil, mille võistlusprogrammist tõstsid filmi esile muuhulgas sellised väljaanded nagu The New York Times ja Village Voice. Film teenis suurepärased arvustused ka Roger Ebert’ilt, Variety’lt ja teistelt filmitööstuse väljaannetelt.

Produtsent Aet Laigu sõnul on film valitud veel mitme rahvusvahelise festivali programmi, kuid täpsem info avalikustatakse samaaegselt festivalide vastava meediakajastusega.

«Ema» linastused Edinburghis:

Teisipäeval, 14. juunil kell 11:10 Cineworld 3 (pressilinastus)

Neljapäeval, 16. juunil kell 20:50 Cineworld 3 (avalik linastus)

Reedel, 17. juunil kell 18:00 Odeon 2 (avalik linastus)

Tagasi üles