«Päevad, mis ajasid segadusse» valiti Karlovy Vary festivalile

Hendrik Alla
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
«Päevad, mis ajasid segadusse» on režissöör Triin Ruumeti esimene täispikk linateos
«Päevad, mis ajasid segadusse» on režissöör Triin Ruumeti esimene täispikk linateos Foto: promo

Triin Ruumeti debüütmängufilm «Päevad, mis ajasid segadusse» valiti Karlovy Vary filmifestivali võistlusprogrammi East of the West.

«On väga rõõmustav, et filmi rahvusvaheline esilinastus toimub just Karlovy Vary festivalil, mis on A-kategooria filmifestival ning üks Euroopa aasta olulisimatest kinosündmustest. Sealt saab alguse meie nö festivaliring, mis aasta teises pooles liigub mõistagi ka väljaspoole Euroopat,» kinnitas filmi produtsent Maie Rosmann-Lill. 51. Karlovy Vary rahvusvaheline filmifestival toimub Tšehhis 1.-9. juulini.

«Päevad, mis ajasid segadusse» lõpetab käesoleval nädalal oma kinolevi Eestis. Film kogus kinodes 62 292 vaatajat, jäädes selle tulemusega 2016. aasta kodumaistest filmidest alla vaid «Klassikokkutulekule». Alates tänasest on kõigil huvilistel võimalik filmi vaadata Telia videolaenutusest.

Süsimusta huumoriga vürtsitatud tragikomöödia «Päevad, mis ajasid segadusse» tegevus toimub 1990. aastate teises pooles. Peategelane Allar (27) liigub ühelt südasuviselt Eestimaa peolt teisele, põrkudes kokku üha värvikamate tegelaste ja segasemate juhtumitega. Pingelised ja jaburad sündmused panevad Allari oma elu üle tõsiselt järele mõtlema ning ees ootab pöörane eneseotsing Eesti üheksakümnendates.

«Päevad, mis ajasid segadusse» on režissöör Triin Ruumeti esimene täispikk linateos, filmi peaosades mängivad Hendrik Toompere Jr ja Juhan Ulfsak. Filmi tootis Kinosaurus Film, selle valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Tagasi üles