Illustratiivne ajatus Tallinna Linnateatri lavaaugus
Kumb on võimsam, kas NO99 või linnateatri Shakespeare?

Jaanus Rohumaa lavastatud "Suveöö unenäos" mängivad noori armastajaid Kristjan Üksküla, Liis Lass, Mikk Jürjens ja Maiken Schmidt (viimane puudub fotolt)

FOTO: Siim Vahur

Tallinna Linnateatri suvelavastuse «Suveöö unenäo» tõlgendamise töö teeb lihtsamaks dramaturg Paavo Piik, kes osutab lavastuse kavalehel mitmetele asjaoludele, miks mängitakse teatri lavaaugus just seda Shakespeare’i näitemängu. Muidugi seetõttu, et käimas on Shakespeare’i 400. surma-aastapäeva tähistamine. Ka seetõttu, et lavastaja Jaanus Rohumaa on lavastusse pikkinud peeneid nüüdisaegseid seoseid – Kreeka kriis, võõrtööliste probleem, celebrity-kultus.

Tellijale Tellijale

Samuti tasub märkida, et lavaauku on kerkinud proovimajake, et harjutada publikut kujutluspildiga kunagi loodetavasti samal kohal kõrguvast päris teatrisaalist. «Aga eelkõige on see lihtne lugu suvest ja armastusest,» kirjutab Piik. Seega polegi lavastusest vaja otsida mingit sügavamat mõtet. Jah, etenduselt lahkudes valdab mind tühi tunne.

Lavaauku kerkinud tähelepanuväärse teatriruumi on loonud kunstnik Mae Kivilo, arhitekt Raul Kalvo ja Kadarik Tüür Arhitektid, kauni valguskujunduse autor on Emil Kallas.  Foto

FOTO: Siim Vahur

Tagasi üles
Back