R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Küberpunklavastus Raadi lennukiangaaris

Kirke Ert
, toimetaja
Facebook
Comments
«Nornide mängud» Raadi lennukiangaaris
«Nornide mängud» Raadi lennukiangaaris Foto: Pressifoto

Pühapäeval, 3. juulil kell 19 avaneb Tartus, Raadi lennukiangaaris fantaasiaküllane tulevikumaailm, kus teater Must Kast etendab nädala jooksul Jaanika Juhansoni küberpunklavastust «Nornide mängud». Jõulise autorilavastuse aluseks on Eestis seni teatritekstina kasutamata vanaskandinaavia eepos «Vanem Edda».

Originaalteksti kirjutas koostöös näitetrupiga lavastaja Jaanika Juhanson. «Rõhuasetus on mõnevõrra tavatu – lood minevikuhämarusest on tõstetud düstoopilisse tulevikuruumi, virtuaalmängude maailma,» selgitas lavastaja kirgliku ja haarava loo raami. «Kõrgtehnoloogilise, kuid rusustunud elukeskkonna ääremaadel peidavad kolm noort naist end inimkatseid tegeva Labori eest. Mängude maailm saab aga nemad ja seikleva häkkerist noormehe kätte ning nüüd jääb loota vaid iseendale. Keskseks tõuseb küsimus, kas ses ebakindlas maailmas on siirad inimtunded üldse võimalikud. Kas hirm ja mänguhasart purustab sõpruse? Või peaksime me kõik õppima uuesti armastama?»

Värvikaid tegelasi kehastavad 6 noort näitlejannat – Kaija M Kalvet, Jaanika Tammaru, Birgit Landberg, Laura Niils, Liina Leinberg, Fatme Helge Leevald (Teater Endla). Neljas erinevas meesosas on Kaarel Targo. Visuaalselt haarava lavakujunduse ja ulmelised kostüümid on loonud lavastuskunstnik Sander Põldsaar. Avara angaari täidab tumedate dubihelidega Def Räädu produtsent ja elektronmuusika looja Gee. Heli- ja valgustehnikat haldab tehnikajuht Sten Arvi.

Etendused toimuvad 3. juulil ja 5.-10. juulini. 9. juuli etendus on viipekeelse tõlkega ja sellele eelneb lavaruumi tutvustus pimedatele ja vaegnägijatele. Etendusruum on ratastooliga hõlpsalt ligipääsetav.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles