R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Priit Pärn jätkab endise õpilase juhtimisel

Kirke Ert
, toimetaja
Priit Pärn jätkab endise õpilase juhtimisel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Priit Pärn jätkab kunstiakadeemia õppejõuna, tema abikaasa Olga Pärn samuti.
Priit Pärn jätkab kunstiakadeemia õppejõuna, tema abikaasa Olga Pärn samuti. Foto: Peeter Langovits

Eesti Kunstiakadeemia animatsiooniosakonna tudengid, kes protestisid valjuhäälselt Priit Pärna tagandamise vastu, saavad sügisest jätkata maestro käe all.

Jaanipäeva järel toimunud kohtumisel leppisid kunstiakadeemia ja animatsiooniosakonna senine professor Pärn kokku animatsiooni õpetamise vastutusalad järgmiseks kolmeks aastaks. Priit Pärn jätkab külalisprofessori poolel kohal ja magistriõppekava juhina ning Olga Pärn asub sügisest tööle külalisdotsendi ja bakalaureuse õppekava juhina.

Osakonna juhatajaks ja külalislektoriks saab aga sama osakonna magister Helen Unt, kes oli ka üks tudengite protestiaktsioonide eestvedajaid.

Priit Pärn ütles Postimehele, et läbirääkimised olid pikad ja rasked, kuid lõppesid sõbralikul toonil ja mõlemaid osapooli rahuldava tulemusega. «Rektor pakkus välja kohtumise, millega mina nõustusin. Me ei kakelnud ju kakluse enda pärast, vaid meie põhimõte oli, et jätkame tingimustel, mis sobivad nii meile kui tudengitele. Kogu tudengite aktsioon, barrikaadidele tõus, mis on Eestis enneolematu, oli osa sellest, et lõpptulemus on meile sobiv. Leppisime ka kokku, et enam teineteist ei süüdista. Mina ei kavatse mingeid trikke teha. Animaosakond jätkab valitud kursil ja olukord on tunduvalt soodsam kui enne,» oli Pärn rahul.

Rektor Mart Kalm oli sama meelt. «Mul on hea meel, et Priit Pärn oli nõus jätkama nendes lõikudes, kus ta on kõige tugevam, ja mul on hea meel ka selle üle, et leidsime uue, värske jõuna juhiks noorema generatsiooni ühe tublima ja energilisema esindaja Helen Undi, kes aitab animatsiooniosakonnal paremini lõimuda teiste vabade kunstide osakondadega,» ütles Kalm. 

Märksõnad
Tagasi üles