R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Juhuu! Teatrifestivalile löödi hääled sisse!

Heili Sibrits
, kultuuritoimetuse juhataja
Facebook Twitter
Comments

Täna algas 14. rahvusvaheline etenduskunstide festival Baltoscandal.

Festival toimub 6.-9. juulil Rakveres, tuues siia nii Eesti kui ka maailma kaasaegse teatri tipud. Põhiprogrammis näeb 2 lavastust 11 riigist ning 4 päeva jooksul saab näha 22 etendust. Festivali kunstiline juht on Priit Raud. 

Intervjuud Priit Rauaga ning tema soovitusi festivaliks saad lugeda siit. 

Festivalil astuvad üles Philippe Quesne ja Encyclopédie de la parole / Joris Lacoste Prantsusmaalt, Ivana Müller Horvaatiast, *MELK PROD. / Marco Berrettini Šveitsist, Showcase Beat Le Mot Saksamaalt, Erna Ómarsdóttir ja Valdimar Jóhannsson Islandilt, Tim Etchells Suurbritanniast, Dead Centre / Bush Moukarzel ja Ben Kidd Iirimaalt ning Teater NO99 / Ene-Liis Semper, Tartu Uus Teater / Kompanii NII / Renate Keerd ja Lond Malmborg Eestist. Eriprojektina esietendub lavastus Belgia koreograafi Andros Zinz-Browne ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite koostöös. 

Intervjuud festivali ühe põnevama trupiga - Dead Centre eestvedajate Bush Moukarzeli ja Ben Kiddiga saab lugeda siit. 

Festivali kunstilise juhi Priit Raua sõnul on praegu maailmas toimuv mõjutanud selleaastast festivali enam kui eelmisi. Tänavune Baltoscandal on ehk mängulisem kui eelmised ja lavastused vähem intensiivsed. See jätab vaatajale rohkem aega ja ruumi mõelda. Ei ole vaja teha kiireid otsuseid ja liigutusi. Etenduskunsti liikidest on kõige tugevamini esindatud teater ning muusikateatrit, tantsu või performance-it on vähem. 

Festivali toimumise päevadel sõidab Tallinna ja Rakvere vahel tasuta festivali buss. Pääs bussile on elavas järjekorras, täpne bussigraafik asub festivali kodulehel. Kuna mitmed etendused on juba välja müüdud, soovitame piletid soovitud etendustele soetada aegsasti. Igal õhtul pärast viimase etenduse lõppu käivitub Baltoscandali festivali klubi, kus astuvad üles erinevad esinejad. Sissepääs klubisse on sama päeva etenduse pileti alusel. 2.-24. juulil toimub Rakveres ka rahvusvaheline kaasaegse kunsti näitus Kilomeeter Skulptuuri, mis sel aastal mängib ideega monumentidest ning mille raames toimuvad giidiga näitusetuurid. 

14. Baltoscandal festival toimub 6.-9. juulil Rakveres. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles