Hispaania parim film jõuab Eesti kinodesse!

Peategelased filmis «Truman» FOTO: Kaader filmist

Alates 14. juulist võib kinos Artis näha eelmise aasta menukaimat Hispaania filmi «Truman». Südamliku filmi keskmes on kaks sõpra ja filmi nimitegelane - koer Truman.

Linateos köitis publikut juba esilinastusel San Sebastiani filmifestivalil 2015. aastal, kus mõlemad peategelased said parima näitleja auhinna. Samuti võitis «Truman» viis kõige olulisemat Hispaania filmiauhinda Goya: parim film, parim režissöör, parim stsenaarium, parim meesnäitleja ja parim meeskõrvalosatäitja.

Loo kulg on kurbnaljakas ja lihtne - Madriidis elavale näitlejale Juliánile (Ricardo Darín) saabub külla mehe kunagine parim sõber Tomás (Javier Cámara), kes nüüd elab Kanadas. Nelja päeva jooksul, mis koos veedetakse, püüab Julián ära klaarida kõik perekondlikud ja tööalased suhted ning ise otsustada oma elu viimase vaatuse üle. Tomás ja truu koer Truman on Juliánile sellel teekonnal toeks.

 «Truman» on draama, mis flirdib komöödiaga, kurb pilguheit raskele teemale, mis võib panna ühtaegu naerma ja nutma, tugev, kuid samas õrn lugu sõprusest ja vennalikkusest ning sellest, mida me oleme valmis sõpruse nimel tegema.

Režissöör Cesc Gay on kaasaja Hispaania kino üks parimaid jutuvestjaid, kellele on omane peen iroonia ja omalaadne huumoritaju. Ta oskab näitlejaid suurepäraselt suunata ja heita sügava pilgu portreteeritavate inimeste hinge. Ta kõnnib oma tegelastega kaasa, räägib meile nende nõrkustest, jagab nendega rõõme ja muresid ning toob meieni ausa, emotsionaalse ja ainulaadse taiese.

Tagasi üles
Back