Ilmub mahukas teos Nõukogude Eesti kunstist

«Eesti kunsti ajalugu VI. 1940-1991. II osa»

FOTO: Raamat

Homme, 14. juulil kell 18.00 esitlevad Eesti Kunstiakadeemia ja Kultuurilehe AS järjekordset «Eesti kunsti ajaloo» köidet. Tegu on teise osaga nõukogude perioodi uurivast köitest (esimene osa ilmus 2013), mis hõlmab ajavahemikku 1960. aastate lõpust kuni taasiseseisvumiseni.

Ligi 500-leheküljelises rikkalikult illustreeritud raamatus käsitletakse Eesti NSV kunstipoliitikat ja kunstielu, kunsti-, tarbekunsti, disaini, ja arhitektuuri esteetilisi suundumusi ning väljapaistvaid autoreid, aga ka erinevate esteetiliste arusaamade pinnal tekkinud dialooge ja vastasseise. Olulise osa köitest moodustavad visuaalkultuuri valdkondi analüüsivad artiklid – fotograafiast, harrastuskunstist ja rahvakunstist. «Eesti kunsti ajaloo» VI osa II köite lõpetavad analüüsid valdkondadest, mis suuresti defineerisid nii kunsti kui ka pärandit – artiklid kunstiajalooteaduse enda ning muinsuskaitse arengutest.

«Eesti kunsti ajaloo» autorkonda kuuluvad Jaak Kangilaski, Sirje Helme, Anu Allas, Gregor Taul, Karin Nugis, Krista Kodres, Kai Lobjakas, Andres, Kurg, Peeter Linnap, Mari Vallikivi, Anu Kannike ja Virve Sarapik. Köite koostaja on Jaak Kangilaski, kujundaja Andres Tali ning toimetaja Eneken Helme.

«Eesti kunsti ajaloo» valmimist rahastasid Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kunstiakadeemia.

Esitlus toimub 14. juulil kell 18.00 Kumu kunstimuuseumi fuajees.

Tagasi üles