L, 25.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maailmakuulus tšellist esineb Tallinnas

Kirke Ert
, toimetaja
Maailmakuulus tšellist esineb Tallinnas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Gautier Capuçon
Gautier Capuçon Foto: Pressifoto

Tänasel Rapla Kirikumuusika Festivali pidulikul lõppkontserdil Tallinna Jaani kirikus esineb maailmakuulus prantsuse tšellist Gautier Capuçon koos Ameerika Talentide Sümfooniaorkestriga YOA, dirigeerib Carlos Miguel Prieto. Ettekandele tuleb C. Saint-Saënsi Tšellokontsert, mida nimetatakse tihti üheks kaunimaks tšellole kirjutatud teoseks.

Gautier Capuçon on oma generatsiooni silmapaistvamaid tšelliste. Ta on järjepidevalt saavutanud kriitikute kiiduavaldusi oma salvestuste ja esinemiste eest ning võitnud mitmeid esimesi kohti juhtivatel rahvusvahelistel konkurssidel, sh. Victoires de la Musique’i autasu «Aasta Uus Talent», Borletti-Buitoni fondi preemia ning mitmed ECHO Klassik auhinnad. Capuçon esineb solistina suurte orkestrite ees üle maailma ning on tipp-dirigentide lemmikartiste.

YOA orkester pärjati 2015. aastal Ladina-Ameerika Grammy ́ga, orkestri kunstilisteks nõustajateks on teiste seas sellised kuulsused nagu Plácido Domingo, Philip Glass, Yo-Yo Ma ja Martha Argerich.

YOA toob igal suvel kokku Ameerika mandrite andekamad noored muusikud Kanadast Tšiilini vanuses 18-30, kes osalevad kahe nädala pikkuses õppeprotsessis ja esinevad kokku harjutatud kavadega kuuajasel turneel. Nende globaalset haaret iseloomustavad kontserdid tuntuimates saalides üle maailma, millega on televisiooni ja raadio vahendusel jõutud 12 miljoni kuulajani.

Märksõnad
Tagasi üles