Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Peeter Rebane läks ühes teiste filmitegijatega Eesti Filmi Instituudi vastu kohtusse

Peeter Rebane. FOTO: Videokaader

Eesti vabariigi 100. sünniaastapäevaks korraldatud mängufilmikonkursil rahastuseta jäetud filmitegijad läksid Eesti Filmi Instituudi (EFI) vastu kohtusse ning taotlevad Tallinna halduskohtult, et tühistataks EFI otsused, millega rahuldati rahastamistaotlused Allfilm OÜ projektidele  «Tõde ja õigus» ja  «Võta või jäta», vahendab ERR. 

Peeter Rebane taotles Factory OÜ-ga rahastust filmile «Purjetamine vabadusse». Nagu Postimees juba varasemalt kirjutab, on tegemist filmiga Voldemar Veedami põgenemisest Rootsist USAsse.

1983. aastal Washingtonis surnud Veedam oli eesti spordiajaloolane, viiuldaja, kirjanik ja ajakirjanik. 1943. aastal põgenes ta Soome kaudu Rootsi ja sealt 1945. aastal USA-sse.

Film ei saanud rahastust ning protest EFI vastu anti sisse juba varem, sest selgus, et rahastuse saanud «Tõde ja õigus» kaasprodutsent Madis Tüür on žüriiliikme Elen Lotmani elukaaslane. «Purjetamine Vabadusse» produtsent, Meelis Niinepuu, on Postimehele varem sõnanud, et «pole korrektne hinnata oma elukaaslase projekte».

Pärast skandaali korraldatigi uus hindamine. Sellele vaatamata «Purjetamine vabadusse» valituks ei osutunud.  

Tagasi üles
Back