P, 5.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ETV2 sügisprogrammist leiab üllatusi

Heili Sibrits
, kultuuritoimetuse juhataja
ETV2 sügisprogrammist leiab üllatusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Saates "Georg Udukübara aaria" seikleb rahvusooper Estonias Anatoli Tafitšuk.
Saates "Georg Udukübara aaria" seikleb rahvusooper Estonias Anatoli Tafitšuk. Foto: Ülo Josing / ERR

ETV2 sügisprogramm pakub toredaid üllatusi 

 • Uus dokumentaalfilmide rubriik "maaILM" viib vaatajad rändama mööda laia maailma, avastama erakordseid kohti ja nähtusi. Alates 2. septembrist alustab "maaILM" kolmeosalise sarjaga „Briti kool Hiina moodi“, milles proovitakse ühes Inglise koolis järgida Hiina haridussüsteemi põhimõtteid. Süsteemide suur erinevus viib aga kiiresti pingete ja kokkupõrgeteni.
 • "Teaduspalaviku" uus sari „Kliimamuutus“ on eetris alates 20. septembrist, kus uuritakse, milline on tulevikus ilm Eestis ja kas peaksime selle pärast muret tundma.
 • Matsalu loodusfilmide festivali filmiparemik jõuab ka sel sügisel ETV2 ekraanile. 19-21. septembri õhtutel on võimalus vaadata lummavate looduskaadritega dokumentaalfilme.
 • Kultuurivestlussaade "Plekktrumm" paneb stuudios lambid põlema alates 29. septembrist ja saatejuht Joonas Hellerma kutsub rääkima taas põnevaid inimesi. Kultuuri on ETV2 sügiskavas veelgi - arhitektuurile keskenduv sari "RUUM" aitab mõtestada erinevate funktsionaalsustega ruume.
 • Indrek Treufeldi uus autorisari "Uhutud mõistus" on eetris alates 7. oktoobrist, et avada propaganda ja massikommunikatsiooniga seotud nähtusi ja mõisteid.
 • Kirevate seiklustega reisisari "Eesti lipp ümber Kuuba" avastab kauget kontrastide maad ning jõuab eetrisse oktoobri alguses.
 • ETV2 sügishooaja trumpäss on uus meelelahutuslik teadussari "Heureka", mis pakub avastusrõõmu nii suurtele kui väikestele vaatajatele. Saame teada, kuidas erinevad asjad sünnivad ja toimivad. "Heureka" läheb eetrisse oktoobris.
 • Nagu ikka toob ETV2 kinoekraani vaataja koju ja näitab maailma parimaid filme. Oktoobrikuu jooksul näeb ka suurepärast valikut inimõigusteteemalisi dokumentaalfilme.
 • ETV2 lasteprogramm on täienenud uute animasarjade ja filmidega, noored vaatajad on telerite oodatud argipäeviti kell 15.30 - 19.20. Hommikukava lastele algab juba kell 7.
 • Reedeti jõuab ekraanile uus "kultuuripõnevik" - lustakas saade "Georg Udukübara aaria". See on noormees Georgi seiklus Rahvusooper Estonia tagaruumides, kostümeerijate, kunstnike, õmblejate töökodades, artistide garderoobides ja harjutussaalides, ikka eesmärgiga jõuda Georgi unistuse täitumiseni - laulda Estonia laval! Kümneosalise loo stenaarium on Wimbergilt. Peaosas mängib Anatoli Tafitšuk ja temaga löövad kaasa kõik estoonlased. Lavastas Elo Selirand.
 • Tantsu ja muusikahuvilisi noori vaatajaid peibutab BBC igapäevane tantsusari "Uus tase" - samanimelises tantsustuudios tekitab tantsukirg noorte vahel tihti pingeid, aga samas valmistavad ühised saavutused palju rõõmu. "Uus tase" on eetris alates 5. septembrist kell 18.55, kordusena 15.30.
 • Igaõhtune "Lastetuba" ootab uudishimulikke ja naljahimulisi lapsi ikka kell 18.30. Timotheus saab sel sügisel sõbraks uue tegelase printsess Lululeluulega. "Põrsas Peppa", "Lammas Shaun", "Karusmarjad metsikus looduses" ja teised lemmikud on saanud täiendust värskete animasarjadega "Mesilastaru", "Vikerkaare Rubiin", "Rüütel Miku". Kavast leiab mitmeid kunsti- ja meisterdamisnippide ning teadushuvi sarju.
 • Nädalavahetusi sisustavad kodumaised hitid "Buratino tegutseb jälle", "Piip ja Tuut köögis" ning rikkalik lastefilmide valik.
 • Kogu lasteprogramm on järelvaadatav portaalis Lastejaam, sealt leiab kuulamiseks ka hulganisti raadiosaateid ja palju muud põnevat.
 • TV2 sügisprogrammist leiab toredaid üllatusi
Märksõnad
Tagasi üles