ERSO 90. hooaeg tuleb juubelipidustuste, Hiina turnee ja säravate artistidega

Kirke Ert
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
ERSO 90. hooaeg algab reedel, 9. septembril.
ERSO 90. hooaeg algab reedel, 9. septembril. Foto: ERSO

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri 90. hooaeg algab reedel, 9. septembril hooaja avakontserdiga Estonia kontserdisaalis, mis on pühendatud pool aastat tagasi meie hulgast lahkunud Eri Klasi mälestusele. 

Avakontserti juhatab Põhjamaade üks mitmekülgsemaid muusikalisi talente Leif Segerstam - dirigent, helilooja, viiuldaja ja pianist, kes on olnud Rootsi Kuningliku Ooperi ja Soome Rahvusooperi kunstiline juht ning Soome Raadio sümfooniaorkestri ja Helsingi Linnaorkestri peadirigent.

Esiettekandele tuleb Leif Segerstami sümfoonia nr 298 «Stretching thoughts towards...» (Eri Klas in memoriam).  ERSO peadirigent ja kunstiline juht Neeme Järvi viibib hooaja avasündmustest tervislikel põhjustel eemal.               

 90. hooajal toob Eesti esindusorkester kuulajateni kuus kontserdisarja («Maestro», «Romantika», «Harmoonia», «ERSO 90», «Tulevikumuusika» ja «Suurlinna tuled»), kokku antakse ligi poolsada kontserti, lisaks toimuvad mitmed laste- ja noorteprojektid ning rahvusvahelise muusikapäeva üritused Telliskivi Loomelinnakus.

Novembris tähistatakse kahe piduliku kontserdiga ERSO 90. aastapäeva, detsembris tuuakse ettekandele kavad, millega orkester vahetult enne jõule oma esimesele Hiina turneele läheb ning hooaeg lõpetatakse Neeme Järvi 80. juubelisünnipäevale pühendatud kontsertidega.

Solistidena astuvad üles maailmanimed: pianistid Jean-Efflam Bavouzet, Mihhail Pletnjov ja Ivari Ilja, trompetistid Alison Balsom ja Sergei Nakarjakov, arvukalt auhindu pälvinud noor tšellovirtuoos Pablo Ferrández, Prantsuse organist Olivier Latry, telekonkursi «Klassikatähed» võitjate trio – tšellist Marcel Johannes Kits, viiuldaja Katariina Maria Kits ja pianist Sten Heinoja, Prantsuse Raadio Filharmooniaorkestri ja Prantsuse Rahvusorkestri soolometsasarv Hervé Joulain, barokkflöödimängija Stephan Temmingh,  metsosopran Annely Peebo, tenor Mati Turi jpt.

Kavas on nii sümfoonilise muusika tippteosed kui ka põnev nüüdismuusika, lisaks peadirigent Neeme Järvile jõuavad orkestri ette Olari Elts, Kristjan Järvi, Kristiina Poska ning paljud teised Eesti ja välismaised dirigendid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles