Steni muinasjutuvõistluse veerandsajas aasta algab

Steni muinasjutuvõistlus lõpeb alati ühise tordisöömisega.

FOTO: Liis Treimann

Sama kindlalt, kui jõulud tulevad detsembris ja jaanipäev juunis, on septembrikuus see päev, mil Ann ja Ants Roos kuulutavad välja Sten Roosi muinasjutuvõistluse. Nii ka tänavu, ja nüüdseks juba 25. korda. Steni sünniaastapäev on 6. septembril ja sel päeval antakse võistluse stardipauk.

Sama kindlalt, kui täiskasvanute hulgas on kümneid kirjanikke, on laste hulgas sadu kärme mõttelennuga kirjutajaid, kes ootavad võimalust oma muinasjuttudega ette astuda. Või kui nad ise ei tule selle peale, ei söanda, siis on õnneks Eestimaal palju häid emakeeleõpetajaid, kes oma õpilastele võimaluse annavad ning julgustavad või vahendavad kirjatükkide saatmist.

Väike Sten kirjutas ise kunagi mitmetele võistlustele muinasjutte – küll loodushoiu poolt ja röövpüügi vastu, käsitles muigvelsui tuleohutuse teemat, valis oma lugudesse tegutsema toredaid metsaloomi. Oli kirjanduskonkurssidel n-ö igavene teine, võimalik et just oma huumoriküllase vaate ning tegelaste valiku tõttu. Teemad olid ju tähtsad!

Steni muinasjutuvõistlusel hinnatakse just nimelt omanäolisust ja ei põlata ära ei naerukat ega tõsist ilmavaadet. Eesti lapsed on 24 aastat tõestanud, et kirjutamine (ja enne seda tõenäoliselt ka raamatute lugemine) pole neile võõraks jäänud tegevus. Jäägu see nii!

Ann ja Ants Roos ootavad 10–15-aastaste laste kirjutatud muinaslugusid 22. detsembrini aadressil Haapsalu, Endla tänav 2b–1, 90504, märgusõnaga «Steni muinasjutuvõistlus». Lugude pikkus võiks piirduda 1–2 A4 suuruses paberilehega. Võistluse tulemused saab teada 2017. aastal rahvusvahelise lasteraamatupäeva paiku aprilli alguses. Autasustamine toimub Tallinnas. Parimad muinasjutud avaldatakse ajakirjas Hea Laps.

Tagasi üles