iDeal kampaania

Veneetsia festival esitab eestlase joonistatud filmi Euroopa parima lühifilmi auhinnale

Roland Seer ja Marianne Ostrat Veneetsia filmifestivali punasel vaibal.

FOTO: Christian Steen

Veneetsia filmifestival nimetas animafilmi «Amalimbo», mille on joonistanud ja animeerinud eestlane Roland Seer, Euroopa filmiakadeemia aasta parima lühifilmi auhinna kandidaadiks.

Tegemist on ühega kahest preemiast, millega maailma kõige nimekamate sekka kuuluv filmifestival tunnustab kõrvalvõistlusprogrammi Horisondid valitud lühifilme. Kokku võistles Veneetsias 16 lühikest linateost kõigist kolmest filmiliigist.

Rootsi ja Eesti koostöös valminud filmi kaasprodutsent Marianne Ostrat ei varjanud eile hilisõhtul oma üllatust. «Üllatus on nii suur, et alles harjume uudisega. Mingi segaduse tõttu ei informeeritud meid asjast ja saime sellest, et «Amalimbo» on nomineeritud Euroopa filmiauhinnale, teada täiesti juhuslikult festivali koduleheküljelt.»

Tema sõnul on «Amalimbo» üdini mänguline film, mille tegemisel on lastud loovusel lennata. «Mul on sügavalt hea meel, et filmi autorite julgus eksperimenteerida ja erinevaid esteetikaid segada leidis nii kõrget tunnustust. Veneetsiaga «Amalimbo» festivaliring alles algab. Ootame põnevusega, mis sellest filmist edasi saab,» ütles Ostrat.

15-minutilise animafilmi stsenarist ja režissöör on Rootsis elav argentiinlane Juan Pablo Libossart. Mängufilmielementidega joonisanimatsioon räägib viieaastasest Tipuanast, kes ei suuda leppida isa ootamatu surmaga.

Euroopa filmiakadeemia auhinnale hakkab kandideerima 15 lühifilmi, mille on välja valinud 15 nimekat Euroopa festivali. Seni on oma kandidaadi nimetanud 13 festivali. Kandidaate hakkab hindama rohkem kui 3000 liikmest koosnev akadeemia.

2012. aastal kandideeris Euroopa parima lühifilmi auhinnale ka Kaspar Jancise ja Vladimir Leščiovi joonisfilm «Villa Antropoff».

Tänavused Euroopa filmiauhindade laureaadid kuulutab akadeemia välja 10. detsembril Wrocławis.

Veneetsia festivali Kuldlõvi võitis filipiinlase Lav Diazi ligemale neljatunnine film «Naine, kes lahkus», mille peategelane on 30 aastat valesüüdistuse alusel trellide taga istunud naine, kes üritab pärast vabanemist tavaellu naasta.

"AMALIMBO" - Trailer (ENG subtitles) from Fork Film on Vimeo.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles