P, 3.12.2023

Toeta valget keskealist meest, et ta saaks teatrit teha

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sugu M ehk Ivar Sild, Jürgen Rooste ja  Kaur Riismaa
Sugu M ehk Ivar Sild, Jürgen Rooste ja Kaur Riismaa Foto: Sugu M

Hooandja.ee projekt: Vaba Lava kuraatoriprogrammi lavastus "sugu: M" from Hooandja Ee on Vimeo.

Vaba Lava lavastus "sugu: M", mille taga seisab kamp mehi – Jürgen Rooste, Kaur Riismaa, Ivar Sild, Siim Aimla, Marko Martinson, Meelis Oidsalu, Meelis Tasur -  vajab hea teatri tegemiseks raha. Hooandjas on nad vajalikust 2000 eurost saanud kokku vaid 250! 

"Valge keskealine mees" kõlab tänapäeval nagu süüdistus. Või nagu naljanumber. Kõik räägivad Naise probleemidest - palgalõhest ja allasurutusest ja eluperspektiivide piiratusest. Aga Mees peab endiselt olema, tsiteerides gängstripealik Tony Sopranot, "Gary Cooperlik tugev, vaikiv tüüp".

Mees on teinud kõik, mis temalt on oodatud. Ta on joomise maha jätnud. Ta on muutunud mahedaks. Ta ei liiderda ringi, vaid peseb kodus nõusid ja vannitab beebisid. Ta isegi pissib istudes. Aga ikkagi ei ole sugu N temaga rahul. Või pole ta enam rahul?

Valge keskealine mees on küll evolutsiooni käigus oma väge kaotamas, aga ta ei ole veel välja surnud. Mida tunneb see tegelik "nõrgem sugupool"? Kuhu ta teel on? Millised trumbid veel varrukas varuks on? Meheks olemise saladustele otsib lahendusi Vaba Lava lavastus "sugu: M", mille taga seisab kamp mehi – Jürgen Rooste, Kaur Riismaa, Ivar Sild, Siim Aimla, Marko Martinson, Meelis Oidsalu, Meelis Tasur ja ka mõned naised -  Sveta Grigorjeva ja Johanna-Mai Vihalemm.

Kui soovid Hooandjas toetada seda 21. sajandi Mehe vabastusmarssi, siis on sul võimalus seda teha siin nüüd ja praegu! Sest aega on toetada ainult 18. septembrini.

Isegi Tony Soprano möönab, et kui Gary Cooper saaks võimaluse endast pläkutada, siis poleks sellel enam otsa ega äärt. Valge keskealine mees keriks divantshikusse kerra, avaks pudeli prantsuse veini ja räägiks kõik välja. Sinu abiga on tal lõpuks võimalik seda teha. See oleks talle ja tervele ühiskonnale teraapiline kogemus.

"sugu: M" lubab, et kõik toetajad on oodatud novembri lõpus/detsembri alguses Rooste-Riismaa-Silla lisaetendusele "Meie proov".

"sugu: M" esietendub 19. septembril Vaba Lava teatrimajas. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles