Endla pakub nelja uut lavastust

Heili Sibrits
, kultuuritoimetuse juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Endlas esietendub Philipp Löhle näidendil põhinev rännaklavastus „See asi“, kus mängib Sten Karpov.
Endlas esietendub Philipp Löhle näidendil põhinev rännaklavastus „See asi“, kus mängib Sten Karpov. Foto: Terina Tikka

Endla sügishooajal esietendub neli uuslavastust, nende seas Endlas toivuv rännaklavastus "See asi" ning Lewis Carrolli „Alice Imedemaal“.

Endla uus hooaeg algab 16. septembril juba kevadel esietendunud lavastustega „Öös on asju“ ning „Kopsud“. Järgmise nelja kuu jooksul tuuakse vaatajani nii uusi lavastusi, filme, näitusi ning samuti toob uus hooaeg uuendusena ka uue üritustesarja teatrikohvikus. Lisaks tähistab Endla oktoobris oma 105. juubelit. 

Sügishooajal esietendub neli uuslavastust. Esimesena jõuab 24. septembril publikuni Philipp Löhle näidend „See asi“, mille lavastab Laura Mets ning mille kunstnikuks on Illimar Vihmar.

Rännaklavastuse jooksul läbitakse koos vaatajatega seitse erinevat Endla teatri ruumi, mille jooksul valgustatakse kaelamurdvalt ja koomiliselt meie globaliseerunud, tehnologiseeritud ja kiireltmuutuva maailma ilu, valu ja elu.

Laura Metsa ja Illimar Vihmari koostöös esietendub 9. septembril suures saalis ka Lewis Carrolli „Alice Imedemaal“. Muusikalise koguperelavastuse laulud loob Feliks Kütt, koreograafia Rauno Zubko. Lisaks professionaalsetele näitlejatele on kaasatud ka kohalikud tantsulapsed.

Juubelikuul oktoobris esietendub Ingomar Vihmari lavastuses Ray Cooney tragikomöödia „Mitte praegu, kallis!“, peaosades Tambet Seling ja Märt Avandi. Samal õhtul, 22. oktoobril, mängitakse Küünis sajandat korda Sepo Seemani monolavastust „Eesti mees ja tema poeg“. 5. novembril esietendub Israel Horrowitzi tragikomöödia „Minu vana daam“, mille peaosas on Endla teatri grand old lady Lii Tedre, kellele sekundeerivad Egon Nuter ja Carmen Mikiver. Lavastuse toob vaatajateni Enn Keerd, kunstnikuks on Marion Undusk.

Lisaks etendustele jätkab Endla ka Teatrikinoga. Selleaastase väärtfilmivaliku teevad filmirežissöörid Katrin ja Andres Maimik. Valikus on näiteks Kuldkloobusele nomineeritud „Vääramatu jõud“ ja Austria skandaalse režissööri Ulrich Seideli dokumentaalfilm „Keldris“, võimalusel näitame ka Nukufilmiga koostöös auhinnatud „Isandat“ ja „Amalimbot“. Filmiprogrammi näidatakse teisipäeviti ning esimene linastus toimub 27. septembril.

Lisaks Euroopa filmidele näidatakse Teatrikinos ka uusi eesti filme – juba 11. oktoobril linastub suures saalis Vallo Toomla „Teesklejad“, mille peaosades on Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Mari Abel ning Endla näitleja Meelis Rämmeld, kes on lubanud ka linastusele kohale tulla.

Endla Teatrigaleriis on hetkel üleval Rein Tääkeri näitus, mis on pühendatud Eesti kroonile. Oktoobris on plaanis kaks näitust – Evelin Järve joonistused ning teatriteemaline näitus, mis seotud Endla teatri inimestega. Novembris saab külastada ühe olulisima Pärnust pärit arhitekti Olev Siinmaa 135. sünniaastapäevale pühendatud näitust ning detsember on traditsiooniliselt laste- ja noortekuu.

Samuti alustame oktoobris vestlussarjadega Teatrikohvikus, jätkuvad ka populaarsed jazziklubid. Esimene vestlus toimub juubelinädala raames oktoobris ning teemaks on „Milleks Pärnu linnale Endla teater?“.

Foto: Terina Tikka

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles