L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tiit Palu pühendab uue lavastuse Mats Traadile ja oma isale

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Tiit Palu on Vanemuise draamajuht 1. augustist 2013.
Tiit Palu on Vanemuise draamajuht 1. augustist 2013. Foto: Sille Annuk

Vanemuise draamajuht toob 24. septembril lavale autorilavastuse «Põlenud mägi», mida teater tutvustab kui lugu raamatute lugemisest ning ka armastusloona. 

Sest raamatutest on väga raske lahti saada. Eriti, kui oled harjunud nendega elama ja neid armastama. Mis oleks, kui loeks veel korra neid vanu raamatuid!?

Lavastuses «Põlenud mägi koguneb raamatuid lugema ja neist omavahel rääkima kirju tegelaste seltskond. Raamatud on samad, kuid vaated elule ja kirjandusele täiesti erinevad.

Lavastaja Tiit Palu: «See lavastus sai alguse tutvusest Mats Traadi ja tema jõgiromaaniga «Minge üles mägedele». Seal on üks paik, Palanumäe. See paik on igaveseks olemas: sõnades, mälus. Selle tohutu elutöö ja -romaani lõpetab lause, milleni tasub jõuda: «Ainult mägi ulatus oma ürgsel tasandil kõigest üle, kõigest kõrgemale, otsekui kustumatu lootus, ja jäi endisest elust kõige kauemaks nähtavale; tema peale ajahammas ei hakanud.» Pühendan selle lavastuse Mats Traadile ja oma isale Mattile, kes on filoloog ja kasvatas ka oma pojast filoloogi. Raamatud ei põle!»

«Põlenud mäe» lavastaja ja muusikaline kujundaja on Tiit Palu, kunstnik Eugen Tamberg, videokunstnik Janek Savolainen, valguskujundaja Andres Sarv.

Mängivad Kärt Tammjärv, Ester Kuntu, Aivar Tommingas, Riho Kütsar, Reimo Sagor, Jaanus Tepomees ja Raivo Adlas.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles