P, 5.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Paide soovib oma linnateatrit

Heili Sibrits
, kultuuritoimetuse juhataja
Paide soovib oma linnateatrit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Lembit Peterson
Lembit Peterson Foto: Mihkel Maripuu

Paide linn ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikool sõlmisid 27. septembril koostööleppe, mille kaugemaks eesmärgiks on Paide Linnateatri asutamine. Leppe allkirjastavad EMTA lavakunstikooli juhataja Lembit Peterson ja Paide linnapea Siret Pihelgas. 

Koostööleppe järgi esitab lavakunstikool oma lõpulavastusi, eksamitöid ja teisi tudengiprojekte külalisetendustel Paide Kultuurikeskuses. Suurema plaanina paneb lepe sümboolse nurgakivi Paide teatrile. Lavakooli 28. lennu tudengid asuvad tööle selle nimel, et avada hooajal 2018/2019 Paide linnateater, mis hakkab korraldama teatritegevust ja kultuurielu. Tulevaste teatritegijate toetuseks panevad Paide ettevõtjad käesoleva aasta sügisest välja stipendiumi.

Tegemist on EMTA lavakunstikooli esimese koostööleppega kohaliku omavalitsusega. Teatri loomise leping loodetakse allkirjastada märtsis 2017. Paide Linnateatri loomisele aitab nõu ja jõuga kaasa Rahvusooper Estonia.

Paide kultuurimaja (arhitekt Hans Kõll, valmimisaasta 1987)
Paide kultuurimaja (arhitekt Hans Kõll, valmimisaasta 1987) Foto: EESTI ARHITEKTUURIMUUSEUM
Märksõnad
Tagasi üles